Po Ferrari padá i další bašta petrolheadů - Ducati jde do elektromotorek

červenec

7

2022

Po Ferrari padá i další bašta petrolheadů - Ducati jde do elektromotorek

| 2022-07-07T07:25:43+00:00 7. červenec 2022 | #auto+moto#petrolhead |

V současném závodě o vývoj a zdokonalení elektromobilů, který vedou renomované společnosti a začínající firmy, se většina pozornosti soustředí na automobily, ale neměli bychom přehlížet ani vývoj elektromotorek.

Mezi společnosti, které představily návrhy elektrických motocyklů, patří i Segway a se svou řadou LiveWire se připojil i slavný Harley-Davidson. Nejnověji se teď zapojila jedna z nejoblíbenějších značek v oblasti motocyklů: Ducati. A to rovnou motocyklem závodním. Jak uvedl web Autoblog, Ducati představila svůj prototyp MotoE - který bude od příštího roku soutěžit ve světovém poháru FIM MotoE.

Prototyp známý jako V21L bylk vyvinut tak, aby zapadnul do závodního prostředí. Jeho hmotnost je necelých 500 kilogramů, což je méně než maximální hmotnost motocyklů MotoE, přičemž necelá polovina hmotnosti připadá na baterii.

"Jakmile jsem usedl na motocykl, uvědomil jsem si kvalitu práce, kterou tým odvedl, a když jsem se vrátil do garáže, pocítil jsem hlubokou hrdost na to, čeho jsme opět dokázali dosáhnout," uvedl v prohlášení generální ředitel Ducati Claudio Domenicali.

Model V21L je výsledkem spolupráce konstrukčních týmů Ducati a Ducati Course. Je schopen dosáhnout rychlosti 275 kilometrů za hodinu. Ředitel výzkumu a vývoje Ducati Vincenzo De Silvio pak skutečně potvrdill, že práce na tomto prototypu připraví půdu i pro komerčně dostupný elektrický motocykl.

"Pomáhat rozvoji našich interních odborných znalostí společnosti je nezbytné již dnes, abychom byli připraveni, až přijde čas uvést do výroby první pouliční elektrickou Ducati," řekl De Silvio. Snad si od fanoušků značky nevyslouží tolik kritiky, s jakou se potýkal Harley LiveWire, který u veřejnosti zcela propadl.

Tak po Ferrari, které také nedávno potvrdilo vstup mezi elektrovozy, padla i další italská bašta. Blízká budoucnost bude patřit elektromobilům.

 

Images by Ducati Motor Holding S.p.A. 

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.