Jak v Dubaji ušetřit na dovolené

září

24

2016

Jak v Dubaji ušetřit na dovolené

| 2016-09-24T00:24:48+00:0024. září 2016 | #cestování |

Jak v Dubaji ušetřit na dovolené

Dubaj se stala v posledních letech jedním z hlavních cílů, který chtějí cestovatelé a turisté z celého světa alespoň jednou za život navštívit. Bohužel všichni, kdo zde už jednou byli, nebo dokonce nějakou dobu žili, se shodují v jednom. V Dubaji je vážně draho. A to od taxíků, přes jídlo až po toaletní papír. Ovšem, když se podíváte pod pokličku, tak lze najít vždy nějaké způsoby, jak ušetřit. Což mimo jiné platí téměř pro všechny země. hotels-dubaj

Kde všude se dá ušetřit?

Dubaj nemusí spolknout celý Váš rozpočet. Stačí se držet těchto tipů.

1.- Používejte aplikaci Groupon

Groupon je obrovské celosvětové centrum slev. A lze zde najít mnoho užitečných kupónu a nabídek, které v Dubaji využijete. Ať už se bude jednat o 2+1 zdarma, nebo jiné výhodné speciality. Před každou činností, kterou chcete uskutečnit, se podívejte na Groupon, existuje totiž velká pravděpodobnost, že tam najdete nějakou výhodnou akci.

2.- Najděte a vezměte si magazín Entertainer

Tento magazín lze dohledat ve spoustě zemí. Naleznete v něm mnoho slev, například na speciality do různých restaurací a hotelů, na volnočasové aktivity, na Vaše oblíbené nápoje a do zábavních parků. Hned po příletu do Dubaje se zkuste porozhlédnout po tomto magazínu. Lze ho najít třeba v supermarketech nebo knihkupectvích. Existuje i online verze, kterou si můžete stáhnout. Je ovšem taky placená stejně jako tištěná verze.

3.- Vyhledejte levné pozdní snídaně

Pozdní snídaně neboli brunch je oblíbená tradice mezi místními lidmi, také je velmi zábavná. A každý pátek vybrané restaurace nabízí za určitý poplatek neomezenou konzumaci jídla a nápojů. A když budete šikovní, tak se Vám může brunch protáhnout až do oběda.

4.- Zúčastněte se tzv. happy hour

Mnoho podniků nabízí v určitý čas happy hour. Takže když se v tento čas do vybrané restaurace či hospody dostanete, tak si budete moci objednat výrazně zlevněné pití. To jsou další peníze, které při návštěvě dokážete uspořit.

5.- Získejte pizzu k obědu

Ve městě je pár míst, kde si můžete koupit za nižší ceny celé obědové menu. To se jmenuje pizza-and-drink. Je to sice fast food, ale určitě Vás k obědu zasytí. A rozhodně to bude výrazně levnější, než v restauraci.

6.- Využívejte metro

Metrem se dostanete téměř všude, kam budete potřebovat. A pokud by tam nebyla zastávka metra, tak přesednete do autobusu MHD. Pro oboje platí stejné jízdenky. Je to o mnoho levnější, než jízda s taxi. metro_dubaj

7.- Vědět, kde je levné ubytování

Skoro všechny hotely jsou v Dubaji poměrně drahé. Proto pro Vás bude výhodnější, když se po nějakém ubytování podíváte ještě před příletem do města. Skvěle k tomu poslouží Booking.com a Airbnb.com, pomocí kterých najdete ty nejlevnější ubytování.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.