Čína mohutně blokuje South Park! Tvůrci poslali "omluvu" komunistické straně

říjen

9

2019

Čína mohutně blokuje South Park! Tvůrci poslali "omluvu" komunistické straně

| 2019-10-09T03:26:57+00:00 9. říjen 2019 | #Hot News#TV |

Čína ráda diktuje, to není žádná novinka. A většina z nás poslušně kloní hřbet. Pravda, třeba pražský primátor Hřib odmítl křepčit tak, jak Čína píská, ale ne každý má cojones jako on. Politikou se tu ale vážně zabývat nebudeme, ale museli byste žít v izolaci, aby vám uniklo, že na prezidentské standartě div nevlaje logo Huawei a Luftjarda bude mít brzo přes prsa vytetováno: "Tchaj-wan, Tibet a picollo neexistují."

A není to trend jen v naší zemi. Všimli jste si třeba, že v hollywoodských trhácích, včetně hitů od Marvelu stojících stovky milionů, jsou často nečekaně laciné a trapné vtipy a jakoby chybějící scény? Ne milé děti, nechybějí a nejlepší scénáristé přes noc nezhloupli, ale filmy se prostě upravují pro čínského diváka a místního cenzora. Čína představuje obrovský trh, čehož si všiml nejen Disney, ale i například majitelé slavných sportovních lig. 

Když nedávno Daryl Morey, generální manažer týmu NBA Houston Rockets, vyjádřil nevinným obrázkem podporu protestujícím z Hongkongu, začala Čína okamžitě rušit smlouvy a na jejich internetu mizely informace o Rockets rychlostí světla. Morey se tak musel na nátlak NBA omlouvat, mazat posty a válet se v prachu. Vše pak trumfnula sama NBA, když vydala poníženou omluvu dokonce přímo v mandarínštině!

Poklonkovat před čínskými penězi ale odmítli Trey Parker a Matt Stone, neboli tvůrci kultovního South Parku. Jejich studio nedávno odvysílalo epizodu s názvem Band in China, která se vydatně trefuje do čínských cenzurních zákonů a do toho, jak se velké americké společnosti můžou přetrhnout, aby uspokojily nemorální choutky roztahovačné Číny.

V této epizodě chlapci založí úspěšnou metalovou skupinu a pokoušejí se prorazit právě v Číně. Bohužel ale vyjde najevo, že chlapci musí přizpůsobit svou hudbu, styl a další věci tak, aby vše vyhovovalo standardům a požadavkům čínské vlády.

Chlapcům ale netrvá dlouho a manipulativní čínští úředníci jim otráví život natolik, že dojdou k závěru, že ve světě, kde je umění ovládáno čínskou vládou, nestojí za to žít. V sekundární linii příběhu so do Číny vydává i Randy, aby tu rozšířil svůj výnosný marihuanový byznys. Čína má přísné drogové zákony, takže je Randy zadržen a poslán do vězeňského tábora. Tam se setkává s Medvídkem Pú, který byl uvězněn za to, že nápadně připomínal čínského generálního tajemníka. Což je pochopitelně narážka na zákaz milého medvídka na čínském území z roku 2017, kdy jej internetové meme zdatně přirovnalo k Xi Jinpingovi, generálnímu tajemníkovi Komunistické strany Číny.

A přestože South Park v Číně oficiálně distribuuje několik služeb, tuhle epizodu tam ze záhadných příčin najednou nebylo možné spustit. Den poté už bez skrupulí mizí celé epizody, diskuse a další zmínky o seriálu z čínského internetu. Mažou se celé weby, fanstránky a účty na sociálních sítích.

A tak tvůrci seriálu přispěchali s vlastní omluvou:

OFICIÁLNÍ OMLUVA ČÍNĚ OD TREYE PARKERA A MATTA STONEA

Stejně jako NBA, i my vítáme čínské cenzory do našich domovů a do našich srdcí. I my máme rádi peníze víc než svobodu a demokracii. Xi se nepodobá Medvídkovi Pú ani zdaleka. Pusťte si naši třístou epizodu tuhle středu v 10! Ať žije velká komunistická strana Číny! Ať je letošní podzimní sklizeň čiroku bohatá! Jsme v pohodě, Číno?

Tleskáme. Tleskáme, dokud můžeme. Sdílejte, než nás smažou!

 

Images by South Park Digital Studios LLC. and Comedy Central.

 

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.