Bude hrát Bonda černoška? Nesmíte věřit všemu

červenec

16

2019

Bude hrát Bonda černoška? Nesmíte věřit všemu

| 2019-07-16T23:22:53+00:0016. červenec 2019 | #Kino#James Bond |

Patrně i k vám se dostala zpráva, že v novém filmu bude hrát Jamese Bonda žena. A aby toho nebylo málo, bude to černoška. Ale opět se ukazuje, že získávat info z titulků a sociálních sítí není hodno vaší inteligence.

Jen před pár dny vzala Facebook a Twitter útokem zpráva, že v příští Bondovce bude agenta 007 hrát žena tmavé pleti a v komentářích se rozpoutala apokalypsa. Od liberálů, přes filmové tradicionalisty až po ochránce tradičních třikrát rozvedených rodin, všichni se měli potřebu k této zprávě vymezit. A přitom stačilo docela málo, nějaký článek si o tom vážně přečíst a sledovat zdroj.

Zahájení natáčení Bonda 25. Herečky Léa Seydoux a Ana de Armas, šedý vlk Daniel Craig, Naomie Harris a Britka s jamajskou krví - Lashana Lynch

Paniku jako první rozpoutal britský bulvární server Daily Mail, který může i sofistikovaný člověk číst, ale nikdy by mu neměl zcela věřit. Podle londýnského deníku měla ve filmu s pracovním názvem Bond 25 hrát hlavní roli herečka Lashana Lynch, která není v akčních filmech a seriálech žádným nováčkem, naposledy hrála superhrdinku Mariu Rambeau v trháku Captain Marvel.

Lasha s režisérem Carym Joji Fukunagou (True Detective), který vystřídal odejitého Dannyho Boyla

Bond v novém snímku nejspíše jen na čas odevzdá zbraň, opustí MI6 a přijde o své číslo 007, které přebere Nomi, kterou hraje tolik propíraná Lashana. Nová agentka bude Jamese přitahovat jako magnet, ale nad jeho obvyklými sváděcími triky bude aktuální 007 jen obracet oči v sloup. To je vše.

Daily Mail jen spekuloval na základě citace jedné scény, nebo se jedná o povedený spin. Je také možné, že šlo jen o naprosté nepochopení termínů ve scénáři. To, co je totiž od tvůrců jmenováno jako "nový Bond", neznamená nutně salta s hlavní figurou, ale jde o označení vývoje postavy. Už v Craigově podání Bonda není 007 všeklátící alfa a silný kuřák, jak tomu bylo v minulosti. Nemá po ruce technickou hračku pro každou situaci jako Batman a holky už s ním neskáčou do postele po jednom jeho pohledu, který by upražil kávu. Proto už se také ve scénáři a materiálech štábu nevyskytuje spojení "Bond girl", ale "Bond woman". Což by mohl být také zdroj tohoto omylu. Ale že bychom věřili, že šlo o mýlku nebo nepochopení, to už bychom mohli věřit, že Vánoce přicházejí dvakrát ročně.

Valhalla. Aston Martin Valhalla. Vypadá příští Bondovo auto víc jako ptakopysk, nebo jako kachna?

Vždy je potřeba se ptát, kdo má z dané situace prospěch a tady si jednoznačně mne ruce Everything or Nothing Productions, společnost která stojí za produkcí téměř všech filmů s Bondem. Na to, že premiéra nového kousku se plánuje na duben příštího roku, ví o ní už teď půlka planety a náklady na tuto reklamu byly prakticky nulové. Možná se Bondovo PR inspirovalo u podobné kauzy, kdy Disney oznámil, že v dalším z hraných remaků svých původně animovaných klasik bude malou mořskou vílu Ariel hrát krásná dívka s tmavou pletí. Ihned se objevila lavina reakcí. I když u Ariel spíše záplava. A přesně to se opakovalo nyní s Bondem, jen je to mnohem masivnější a plánované.

Ne že by poté, co postavu pana M úspěšně nahradila žena, nemohly přijít další změny, ale když vidíte na záběrech z natáčení pětadvacátého Bonda scény Daniela Craiga, těžko si lze představit, že by za celý film jeho postava hrála jen menší roli namísto toho, aby kosil nepřátele jejího Veličenstva a staré dobré Anglie. Nevěřte tomu.

 


Images by Aston Martin, Lashana Lynch Instagram, Everything or Nothing Productions

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.