Buckinghamský palác vydal svůj vlastní gin s bylinkami z královské zahrady

červenec

25

2020

Buckinghamský palác vydal svůj vlastní gin s bylinkami z královské zahrady

| 2020-07-25T00:00:02+00:0025. červenec 2020 | #Alkohol#Unikát#Spirit |

Řekněme si to rovnou: Královna vás nikdy na audienci nepřijme, dokonce ani nikdy nedostanete pozvání na slavnou zahradní slavnost v Buckinghamském paláci. Ale objevili jsme něco, co je hned další v pořadí. Oficiální královský šnaps.

Mnoho z nás se po dobu karantény pustilo do pečení, vaření, nebo uvažování o prodeji životně důležitých orgánů za účelem zakoupení limitované edice OMFG ginu od Žufánka. A podobně asi uvažovala i nejdéle vládnoucí britská panovnice Alžběta II., Obránce víry a hlava Commonwealthu. A spolu se svou nadací na to šli od lesa. Tedy spíše od zahrady.

Společnost The Royal Collection Trust, což je britská charitativní organizace založená v roce 1987 královnou Alžbětou II pod vedením Charlese, prince z Walesu pro správu královské sbírky, vydala vlastní suchý gin. Prémiový gin londýnského typu obsahuje 12 druhů koření a bylinek (botanicals) ručně sklizenými ze zahrady Buckinghamského paláce. Obsahuje 42% alkoholu a převládají v něm citrusové a bylinné tóny díky citronové verbeně, bylince u nás známé jako Aloisie citronová. Dále obsahuje hložinky, neboli hlohové bobule, bobkový list a listy morušovníku. To nezní špatně.

Tento unikátní destilát vás v Británii vyjde na 40 liber za 70cl láhev, což je asi 1200 korun. Veškeré zisky z prodeje Ginu Buckinghamského paláce půjdou na udržování velké sbírky více než 1 milionu muzejních artefaktů, od oděvů a šperků po portréty a nábytek, pod dohledem Royal Collection Trust.

A proč právě gin a ne třeba whisky? Ta volba není náhodná. Je známo, že její výsost je sama fanouškem právě tohoto jalovcového nápoje a sama si ráda jeden nebo dva dopřeje. Ale neháže je do sebe jako něčí bába na tajňačku v kuchyni. Podle jejího bývalého šéfkuchaře Darrena McGradyho je její oblíbený způsob pít gin v nóbl koktejlu s Dubonnetem, což je sladko-hořký vinny aperitiv s obsahem chininu.

Obchod nadace ale doručuje jen na britské adresy. Takže pokud máte na ostrově známé, nebo plánujete cestu do Anglie, neváhejte. Vypijte lahvinku a pomozte. Koneckonců, je to pro královnu.

 

Images by Royal Collection Trust/Her Majesty Queen Elizabeth II

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.