Boxer Mike Tyson se vrací do ringu! Podívejte se, jak to mydlí v 53 letech

květen

3

2020

Boxer Mike Tyson se vrací do ringu! Podívejte se, jak to mydlí v 53 letech

| 2020-05-03T23:45:04+00:00 3. květen 2020 | #sport |

Mistr světa v těžké váze v boxu Mike Tyson tvrdí, že je v nejlepší formě svého života a připravuje se na návrat do ringu. Podle vlastních slov tvrdě trénuje a v plánu má hned několik zápasů.

"Poslední týden jsem jsem strávil otloukáním rukavic," řekl Mike. "Nebylo to vůbec lehký, moje tělo je opravdu zmrzačený od drog a po mlácení do lapů (tréninkové rukavice sparingpartnera) mě všechno bolí. Vracím se do kondice a míním se vrátit do ringu, mám v plánu několik exhibic a udržet se ve formě. Chci ještě zařadit fitko a dostat se do formy, abych ustál tři nebo čtyři kola exhibičních zápasů pro některý charitativní organizace a podobně. Udělám pár zápasů, vydělám nějaký prachy, co pomůžou pár bezdomovcům a drogama zničeným kreténům, jako jsem já," dodal železný Mike.

Podívejte se na pár vteřin jeho tréninku:

A trénink opravdu bolí. Nejenom že trénovat v padesáti je jiné než ve dvaceti, kdy Tyson získal svůj první titul, ale projevují se léta strávená s kokainem, který poprvé okusil v 11 letech. Na drogách dokonce vyhrál několik zápasů a trénovat s čistou ale hlavou je pro něj novinka. "Dělám dvě hodiny kardio, jezdím na kole a běžeckém pásu po dobu jedný hodiny, pak jdu na nějaký lehký váhy, 300, 250 opakování," řekl jakoby mimochodem. "Pak začnu s boxem, jdu tam a mlátím lapy, 30 minut, 25 minut, začínám se dostávat do kondice. Pokouším se to skloubit, ale bolí to. Je mi, jako by mě tři maníci zkopali do krychle."

V mládí měl přezdívku Kid Dynamite

Ne každý je ale z Mikova plánu nadšený. Boxerská legenda a zlatý medailista z LOH v Mexiku 68 George Foreman tvrdí, že by si Mike měl návrat z důchodu rozmyslet, i když je to pro charitu. "Tyson je v síni slávy a udělal pro box mnoho skvělých věcí, žádné další už nejsou potřeba," řekl Foreman. Tyson, jenž v ringu proslul svými neuvěřitelně rychlými a razantními údery a mimo ring například pobytem ve vězení za znásilnění, profesionálně nezápasil od 11. června 2005, kdy před sedmým kolem vzdal boj proti Kevinovi McBrideovi.

Toto není naaranžovaný záběr. Tyson je skutečně nadšeným holubářem a věnuje se závodům poštovních holubů

Mike naposledy šokoval před několika lety, když vydal velmi otevřenou knihu vzpomínek Naprostá pravda a poté pod stejným názvem natočil velmi oceňovaný stand-up, který je dostupný například na HBO GO. S touto svojí one-man-show projel Ameriku a po vyprodaných představeních nyní jezdí s pokračováním pod názvem Naprostá pravda - druhé kolo.

 

Images by AP Photo/Nick Ut, Amazon.com, Inc., Mike Tyson

 

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.