Blíží se konec kráskám v UFC?

září

23

2019

Blíží se konec kráskám v UFC?

| 2019-09-23T09:34:14+00:0023. září 2019 | #UFC#Ring Girls#RingGirls |

Není tomu tak dávno (Leden 2018), kdy definitivně skončili grid girls ve Formuli 1 a nyní se nám začínají stahovat mračna i nad spoře oděnými dívkami v UFC (Ring Girls). Arianna Celeste, Brittney Palmer a další krasavice tak možná budou brzy bez práce.

Již 5. října se uskuteční v Melbourne na Etihad Stadium UFC 243, na kterém se uskuteční souboj Whittaker vs. Adesanya. Své jisté ale tentokrát nemají dámy, vyplňující zábavu v oktagonu mezi koly nefalšovaného násilí. Starosta Melbourne Sally Capp totiž telefonicky vyzval prezidenta organizace Danu Whitea, aby od této bohulibé tradice UFC jednou provždy upustilo. Nazval tuto tradici jako sexistickou a vzhledem k dnešní době zpátečnickou. 

„Píše se rok 2019, opravdu potřebujeme stále skromně oblečené ženy, aby se procházely uprostřed bojového kruhu mezi koly?“ Řekl Capp.

„Grid girls už nejsou součástí Formule 1,“ dodal Capp s odkazem na loňský zákaz slečen držících deštník nad závodníky F1. „Walk-on dívky již nejsou součástí profesionálních šipek. Určitě je čas jít dál.“ Dodal.

K tomuto názoru se přidal i další starosta Australského města, tentokrát města Victoria. "Grand Prix udělalo správnou věc, když ukončili tradici grid girls, a budeme tlačit i na ostatní, aby je následovaly." řekl Andrews.

Tyto názory stejně jako u kauzy ve formuli 1 rozdělily internet na dvě poloviny. Zatímco jedna sdílí výše zmíněný názor, druhá se tradice za žádnou cenu nechce vzdát a ohání se tím, že to dívky dělají rády a práce je pomáhá dále zviditelnit. Dále se objevují i názory, že kdyby to samotné dívky nechtěly dělat, tak to prostě nedělají a není třeba to zakazovat. Což ostatně zní logicky.

Napište nám na Facebooku do komentářů Váš názor na tuto tradici.

PS. Tady je malá galerie Ring Girls, kterým někdo zapomněl říct, že dělají velmi sexistickou a dehonestující práci :)

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.