Bill Gates ve vězení? Top 5 kuriozit, které jste o zakladateli Microsoftu ještě neslyšeli

únor

21

2020

Bill Gates ve vězení? Top 5 kuriozit, které jste o zakladateli Microsoftu ještě neslyšeli

| 2020-02-21T15:32:14+00:0021. únor 2020 | #zajímavosti#osobnosti |

Na zakladateli Microsoftu je zajímavých věcí celá řada, ale kdy a kde vznikla jeho první firma dnes už opravdu nikoho nezajímá. My raději slyšíme, že na dovolené v rakousku nosil typické kožené kalhoty Lederhosen a zpíval na celé kolo (což je mimochodem fakt). Tady je pět zajímavostí, které jste ale o bývalém agresivním podnikateli a současném filantropovi nejspíše netušili.

Nádobí si umývá sám

Dokonce i jeden z nejbohatších mužů na světě si udělá čas na nepopulární domácí práce. Každý večer totiž umývá špinavé nádobí po své rodině. A přitom to není to tak, že by se nikomu z Gatesů do špinavého nádobí nechtělo, on to dělá s chutí a rád. A také tak trochu proto, že to má rád po svém. “Na nádobí se hlásí i jiní, ale já mám rád nádobí umyté způsobem, jakým to dělám já," řekl Bill. Tak kdo si právě vzpomněl na Dr. Sheldona Coopera?

Absolutně netuší, kolik stojí potraviny

Člověk, který je velmi dobře informován o stavu mnoha zemí světa a pamatoval si SPZ každého svého zaměstnance, nemá ani tušení o cenách běžných potravin, které konzumuje. Je pravdou, že u člověka jeho kalibru to zase tolik nepřekvapí, ale když byl nedávno v pořadu Ellen DeGeneresové a podrobil se testu znalosti cen jídla a pracích prostředků, byl často zcela mimo realitu. Když se Ellen ptala zakladatele Microsoftu, kdy byl naposledy v obchodě, tak odpověděl, že je to už opravdu hooodně dávno.

Desperát Gates

Gates možná vypadá jako domácí ňouma, ale už byl zatčen rukou zákona. Cože, tento geek a typickej taťka, že by měl potíže se zákonem? Ano a byl zatčen dokonce dvakrát. V roce 1975 byl ve svém Porsche 911 Gates zatčen kvůli rychlé jízdě a řízení bez řidičského průkazu. Dodejme ale, že mu bylo pouhých 19 let. Ovšem moc se z toho nepoučil, o dva roky později byl Gates znovu zatčen v Albuquerque za další dopravní přestupky a za řízení bez řidičáku. Existuje dokonce teorie, podle níž je avatarová ikonka uživatele Microsoft Outlook 10 ve skutečnosti silueta z Gatesova policejního snímku.

Kdysi koupil nejdražší knihu světa

Gates koupil roku 1994 rukopis Leonarda da Vinciho zvaný Codex Leicester za 30,8 milionu dolarů, což bylo v té době nejvíc, co kdy kdo za knihu zaplatil. 72stránkový dokument z 16. století obsahuje náčrtky a pojednání z oborů jako je astronomie a fyziky, věnuje se v něm například vlastnostem vody a hornin, včetně teorie o původech fosilií. Gates sám uvádí, že Leonardo je pro něj téměř spřízněnou duší a da Vinciho touha po vědění bez existující vědecké zpětné vazby byla pro něj vždy inspirací.

A i když se jednalo o svého času nejdražší knihu na světě, nekoupil Kodex Gates proto, aby jej zamkl v sejfu. Da Vinciho Codex dal detailně naskenovat a originál zapůjčuje na výstavy po celém světě.

Nosí hodinky za 10 dolarů

Možná to souvisí s jeho nynějším vnímáním světa, ale Gates, který věnoval desítky miliard dolarů na charitu, považuje nošení drahého oblečení a hodinek za absurdní. Když se ho ptali, za jaké věci odmítá utrácet, odpověděl: “Nechci utrácet spoustu peněz za oblečení nebo šperky.” Ano, takto odpověděl miliardář. V roce 2014 dokonce přiznal, že jeho oblíbené hodinky stály 10 dolarů. 

Módní výstřelky nejsou jeho parketa, obleky nosí minimálně, předražené tenisky u něj nehledejte a klidně ho můžete potkat ve 3 ráno v Seattlu, kde si stoupne v mikině do fronty na cheeseburger za 3 dolary.

Bonus: A víte, jaké je nejoblíbenější číslo Billa a jeho ženy Melindy? 122 milionů. A kupodivu nejde o dolary. Je to počet životů dětí, které byly zachráněny od roku 1990, v důsledku klesající míry úmrtnosti především díky vakcínám a zlepšení životních podmínek, na čemž se jejich nadace podílela významnou měrou.

 

Images by Melinda French Gates, Ellen Digital Ventures In partnership with Warner Bros. Entertainment, CBS Interactive Inc., The Gates Notes LLC 

 

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.