BATMAN má nový trailer! Nemá žádné hračky, mluví jako konipásek a Batmobile je z vrakoviště

srpen

24

2020

BATMAN má nový trailer! Nemá žádné hračky, mluví jako konipásek a Batmobile je z vrakoviště

| 2020-08-24T01:25:05+00:0024. srpen 2020 | #Batman#Film#Kino |

V nejnovějším rebootu Batmana, zatím zvaného prostě The Batman, nebude mít podle všeho Baťas žádné superauto, bojové hračky ani hromový hlas. Chlap, co budí strach a bál se ho celý Gotham, je definitivně mrtev.

Dejte sbohem svým snům o navázání na styl Nolanovy trilogie o Temném rytíři. Podle traileru se nový film už na první pohled nesnaží sérii posunout dál, alespoň ne vizuálně. Nový kostým určitě neprošel vývojem podobně jako brnění Iron Mana nebo Spideyho trikot. Žádné nano high-tech vychytávky ani posun do nové éry. Což u superhrdiny, který na hračičkách stojí, docela překvapí.

Jakože chápeme že kostým měl působit tak, že si ho Baťa spíchl sám. Ale kukla s ouškama, co vypadá jako parodie na Wolverinův účes?

Samozřejmě víme, že film je zasazený teprve do druhého roku Batmanovy kariéry potírače zločinu a nemůže být nabitý lasery naváděnými batarangy. Ale příliš invence a originality jsme prostě zatím nenalezli.

Pak je tu Batmobile. Obrovsky sledovaná rekvizita každého nového netopýřího filmu tady zažila dokonce downgrade. Kde jsou jen časy taktického vozu Tumbler z Nolanova Batmana! Ano, tento ikonický trhač asfaltu asi mohlo málo co překonat, zvláště když mu později záda kryla Baťasova motorka Bat-Pod, ale takový posun zpět co se vkusu týče jsme tedy vážně nečekali.

Nový Batmobile vykrádá Punisherovu vášeň pro jeho historický 1969 Pontiac GTO. Jen s tím rozdílem, že nový Batmobile je slepenec ve stylu Mad Maxe, ve kterém lze spatřit kapotu klasického Dodge Charger, střechu raného Fordu Mustang a lehce vyklenuté boční linie převzaté z první generace Chevroletu Camaro. Dají se v něm najít i díly z Fordu GT, 1970 Dodge Challenger a dalších. Žádný triumf techniky, ale sázka na nostalgii. Pejsek a kočička asi vařili dort.

Pardon, my víme že Nolanovy Batmany nebude sranda překonat, ale horší než ty DC paskvily s Benem Affleckem už to být nemohlo, tak proč se nepokusit se odvázat a nepustili fantazii na špacír? Ano, my víme že je to reboot. Ale Batman má historicky podobně jako Mission Impossible nebo James Bond posunovat technické hračky dopředu, ne dozadu. Alespoň stylově. OK, James Bond to zkusil bez hraček ve Skyfallu a uspěl, ale tam když Bond odhalil Aston Martin z roku 1965, tak kino tleskalo. To se u nového Batmobilu z vrakoviště asi nestane. Pokud tedy režisér Matt Reeves nepřichystal nějaké eso v rukávu.

Emoman

Pokud vám jméno režiséra nic neříká, tak vězte že stojí za trháky jako Úsvit planety opic a Válka o planetu opic, což byly nadprůměrné filmy. Na novém Batmanovi se Reeves podílel i jako scénárista a producent, takže filmem buď získá nekonečnou slávu, nebo bude nějaký čas chodit hollywoodskými kanály.

Věděli jste, že původně měl mít na starosti režii, scénář produkci, a roli hlavní tragik Ben Affleck? Naštěstí v roce 2017 předal hned dvě tyto úlohy Mattovi Reevesovi a v roce 2019 odstoupil zcela. Film je stále ještě v produkci, byl jako většina současných produkcí ochromen pandemií. Natáčí se pod pracovním názvem Vengeance (Pomsta) podle plánu je prvním z nově chystané trilogie. A přidružený seriálek na HBO že by nebyl? Ale ano, bude, přijde na řadu dříve než film a bude se vysílat pod názvem Gotham City Police Department.

Z Westworldu si odskočil černý komisař Gordon, který je popravdě jedním z nejpříjemnějších překvapení traileru

V hlavní roli se předvede, tedy doufejme, Robert Pattinson, kterého coby upírka Edwarda proslavily filmy Stmívání, Zatmění, Rozbřesk a další tyhle emofliky s denní dobou v názvu, které byly zaplaceny z peněženek rodičů třináctiletých dcer. Nezbývá než věřit, že v obsazení atypického Batmana má režisér nějaký záměr, protože v traileru má hlásek jako konipásek a jeho bojová scéna je zoufale, ale zoufale nudná a sází jen na lacinou brutalitu. Dodnes si pamatuju, jak Temný rytíř zachytil padoucha lankem za nohu, vytáhl ho vrchol požárního schodiště a do bouřky mu zabroukal z 10 cm do obličeje: "Where were the other drugs going!?" A půl kina promočila sedačky. Pokud lze ale soudit z tříminutové ukázky, tak tudy se nový film asi ubírat nebude.

Hlavního záporáka trailer neprozradil, objeví se v něm hned několik ikon gothamského zločinu ve svých počátcích, jako Penguin, Catwoman nebo Riddler, který zavraždil starostu města. Vzhledem k tomu, že je zde zřetelně kladen důraz na Batmanovu detektivní stránku (protože pokud jste to nevěděli, Batman je World's Greatest Detective), je možné, že zakuklený křižák v netopýřím plášti právě řeší Riddlerovu hádanku, nebo bude hlavní padouch překvapením.

Z toho všeho lze usuzovat, že nové pojetí Batmana ustoupí od samotného podstaty gothamského superhrdiny, jehož hlavní a záměrnou superschopností bylo budit v grázlech strach. Alespoň pro začátek. Na mistra bojových umění netopejr taky zatím nevypadá a jeho boží hračky jsme taky neviděli. Takže Bože, dej, ať to v tom kině 1. října 2021 dokáže něčím překvapit. 

 

Images by DC Films and Warner Bros. Pictures

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.