Konečně skvělá komedie! Barb and Star je perfektním filmem pro dnešní dny

únor

18

2021

Konečně skvělá komedie! Barb and Star je perfektním filmem pro dnešní dny

| 2021-02-18T23:26:04+00:0018. únor 2021 | #tipy#TV#Kino#komedie#retro |

Každý už si po roce nouzového stavu a uzavření kin několikrát zanadával že není na co se dívat, protože nejsou žádné poctivé premiéry a to co jde na streamovací platformy, to jsou spíše slušná béčka. Ale světe div se, je tu komedie, která je chytrá, praštěná, trochu retro, mnohovrstevnatá a je naprostým překvapením roku.

Jmenuje se Barb and Star Go to Vista Del Mar a stojí za ní scénáristé neprávem opomenutého gemu Bridesmaids (u nás jako Ženy sobě). Pokud jste tuto komedii neviděli, určitě si doplňte. Ale Barb a Star jdou ještě dál. Bridesmaids ale byla romantická komedie stojící na reálných základech. Barb a Star je utržená ze řetězu a vzdáleně připomíná komedie Austin Powers. 

Hlavními hrdinkami jsou tedy Barb a Star, dvě drbny středního věku, které se ze svého středozápadního rodného města vypraví na dovolenou v hotelu Palm Vista na Floridě. Je to resort zaslíbený lidem zralého věku a tam se začíná odehrávat kolotoč šílených událostí, z nichž hlavní zápletkou je zlověstné spiknutí zahrnující geneticky modifikované komáry.

Zní to šíleně? Ano, film totiž nádherně ignoruje logiku, díky čemuž se objeví také lidská dělová koule nebo mluvící krab. Ale pozor, i když by to výše popsané scény a název mohly napovídat, nejde o teenagerskou řachandu jako když Harold a Kumar jeli do White Castlu, je to retro sofistikovaná podívaná, postavy jsou výtečně napsané a zahrané a scénář drží pohromadě.

Pokud máte chuť na komedii a ty klasické romantické už vám lezou krkem, je Barb and Star Go to Vista Del Mar vaše jasná volba. K vidění je jak na klasických (Amazon, apple TV), tak alternativních platformách.

Images by Lionsgate

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.