Aquamanem i v civilu! Jason Momoa trestá zmrzačení žraloka

červen

9

2019

Aquamanem i v civilu! Jason Momoa trestá zmrzačení žraloka

| 2019-06-09T02:00:23+00:00 9. červen 2019 | #Aquaman#Momoa#žralok#Jason Momoa |

Jason Momoa se nestal filmovým Aquamanem jen pro svoji vypracovanou postavu. Do této role zapadl perfektně i díky své povaze milovníka oceánů a přírody. Možná jste zaznamenali, že si letos oholil svůj typický vous, aby strhnul pozornost na svou novou společnost Mananalu, která vyrábí konzervovanou vodu jako alternativu vůči jednoúčelovým plastovým lahvím a angažuje se v kampaních proti znečištění oceánů plastovým odpadem.

Zveřejnil například vtipné video, jež bylo využito v rámci projektu Lonely Whale, kde Jason upozorňuje na hrozbu hromadění plastů. Mamoa v něm provokuje WWE zápasnickou superstar Real Deal Madu.


Zobrazit příspěvek na InstagramuPříspěvek sdílený Jason Momoa (@prideofgypsies),


A nedávno pomohl díky své fanouškovské základně zmedializovat obzvlášť neuvěřitelný případ, o který se nyní zajímají příslušné úřady. Na svém Instagramu, kde má 12,4 milionu sledujících, zveřejnil video ze kterého zůstává rozum stát. Záběry pochází z rybářského člunu u pobřeží Grónska, kde dva mladí muži, oba Islanďané, chytí žraloka. Ale namísto toho, aby ho opět vypustili, se z nějakého důvodu rozhodli ho sadisticky mučit. Z háku ho shodí odseknutím ocasu a zatímco se natáčeli jak se vesele smějí, hodili bezbranného žraloka zpět do moře a u toho křičeli: "Hodně štěstí při plavání, svině!" Video vypuštění můžete zhlédnout níže, pokud na to máte žaludek.


Zobrazit příspěvek na InstagramuPříspěvek sdílený Jason Momoa (@prideofgypsies),


Jasonův komentář si nebral servítky. "Takže tak...... je to na palici, že jste pravděpodobně slušní chlapi, přátelé, živitelé, otcové, ale vy jste udělali tohle. Váš život se navždy změnil. Za celý svůj život jsem neviděl něco takhle krutého. Ten váš smích mě tak přivedl k zuřivosti, že jsem nikdy nechtěl ublížit člověku, jak jsem chtěl, když jsem slyšel váš smích a co jste říkali. To vás změní a modlím se, abyste našli vykoupení. Všichni děláme chyby, ale to, co jste udělali, bylo zlo. ČISTÉ ZLO. Dostanete se vám toho, co zažil ten žralok. FUCK YOU."

"WTF. Je*at tyhle kretény. Jsem tak ku*va nasranej. Co se to s lidmi stalo? Dal bych cokoliv, abych ty idioty chytil. FUCK. Prosím repostujte a napomozte tak dopadení těch zm*dů," dodal Aquaman.

Jasonův spravedlivý hněv začala šířit i vlivná média a nyní už vše řeší islandské úřady. Situaci komplikuje fakt, že islandští rybáři mají tradičně řadu výjimek ze zákona co se zpracování a lovu ryb týče. Zástupci Islandského potravinářského a veterinárního úřadu se snaží, aby případ neuvízl v šedé zóně. V současné době úřad záležitost zkoumá a shromažďuje informace, rozhodnutí ale ještě nebylo učiněno. Sám úřad může za týrání zvířat pokutovat až výše 1 000 000 ISK (cca 184 000 Kč), nebo požádat o policejní vyšetřování, což může vést k trestnímu stíhání a odsouzení.

Zmrzačený vodní tvor byl mezitím identifikován jako unikátní žralok grónský, který je jedním z nejdelších žijících obratlovců na světě. Tito velcí a velmi pomalí žraloci neútočí na lidi, zpravidla jedí jen mršiny a bezobratlé. Je prokázáno, že mohou žít až 400 let i déle a v současné době jsou jen kousek od prohlášení za ohrožený druh.

A ochránce hlubin pomohl identifikovat i oba hrdiny. Zveřejnil jejich Facebookové profily a jejich jména Halldór Gústaf a Gunnar Þór rezonovala sociálními sítěmi. Jakmile se díky síle internetu o všem dozvěděla rybářská společnost, pro kterou oba pracovali, okamžitě s nimi zrušila smlouvy. Majitelé lodi a společnosti prohlásili, že se "stydí a odsuzují tuto ohavnou událost. Dosud jsme se snažili prosazovat ohleduplné pracovní postupy a odpovědné nakládání se zdroji a životním prostředím vůbec. Tato událost je ale zcela neospravedlnitelná a pro chování zúčastněných nenacházíme omluvu. Nemáme jinou možnost, než odepřít práci lidem, u kterých se projevuje takovéto chování."

Originál videa zachycující část incidentu jež bez známek inteligence zveřejnil jeden z rybářů už autor odstranil. Věříme, že islandské autority najdou vůli a cestu jak dotyčné nezaměstnané pro příště odradit.

Je velmi příjemné vidět, že jsou hvězdy, které dokáží využít své popularity správným směrem.


Images by Jason's Momoa Instagram

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.