Je tu TV kanál pro vašeho psa! Říká se mu "Petflix" a není to vtip

březen

1

2021

Je tu TV kanál pro vašeho psa! Říká se mu "Petflix" a není to vtip

| 2021-03-01T00:13:41+00:00 1. březen 2021 | #WeAreDoomed#pets |

Zvykli jste si s vaším psem vyjet občas za město na dlouhou procházku? To bohužel v době okresních uzavírek nehrozí. A tyto aktivity nechybí pochopitelně jen vám, ale i vašemu parťákovi. A podobně jako se vy můžete dívat na streamy z divadla a koncertů, pes konečně  také může sledovat svůj virtuální špacír! A vážně to není vtip.

Nyní totiž vzniká placený TV kanál, která se dá popsat jako psí odpověď na Netflix. A díky tomu se rychle ujala přezdívka Petflix. Virtuální procházky patří mezi desítky videí z databáze provozovanou webem RelaxMyDog, který nabízí hodiny televizního a zvukového obsahu za cenu $4.99 za měsíc, nebo $41.99 za rok.

Štáby vyrážejí natáčet po celém světě do míst, jako je Indonésie, Střední Amerika nebo Národní park Peak District ve Spojeném království. Tam pořizují atraktivní záběry, které jsou poté doplněny hudbou nebo dalšímu zvuky. Objektiv je pak umístěn na výšku psa, pohyb kamery se občas zastaví a pohybuje se tak, aby simuloval čichání, jak vysílání popsal zakladatel společnosti Amman Ahmed (34) z Leedsu. "Je to taková simulace toho, co by pes viděl svýma očima," řekl.

Na videích lze najít psy pobíhající po polích, pasoucí se krávy i krmící se ptáky. Majitelé psů si ale také mohou pustit jen prezentaci snímků přírody podpořených uklidňující hudbou. "Někteří psi rádi pozorují ptáky, někteří rádi sledují jiné psy na obrazovce, ale jiní psi to nesnáší a začnou štěkat," vysvětluje Ahmed.

Zajímavé je, že sám Ahmed žádného psa nemá. Přesto v tomto oboru úspěšně podniká už několik let a kromě webové stránky a vysílání přes chytrou TV nabízí i řadu obsahu zdarma na sociálních sítích. Podle komentářů fanoušků je momentálním hitem nechat své psy usínat za zvuků klidné formy reggae.

Některá videa mají růžovo-červený filtr, aby se přizpůsobila psímu vnímání barev

Odborníci varují, že Petflix není náhradou za tradiční psí aktivity a i sám Ahmed radí, že by se jeho služby měly využívat s mírou, dalšího obtloustlého povaleče doma určitě nepotřebujete. A teď pardon, jdu se dívat na racky za zvuků reggae.

 

Images by RMD ecommerce / RelaxMyDog

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.