9 rad, jak se správně starat o pneumatiky

srpen

8

2016

9 rad, jak se správně starat o pneumatiky

| 2016-08-08T09:27:13+00:00 8. srpen 2016 | |

9 rad, jak se správně starat o pneumatiky

Určitě každý ví, že pneumatiky mají zásadní vliv na bezpečnost a pohodlí při jízdě. Správně zvolená pneumatika ovšem také dokáže snížit spotřebu paliva, omezit hlučnost a také můžete zvýšit kilometrový nájezd dané pneumatiky. Ovšem, aby vše fungovalo tak jak má, je potřeba o pneumatiky řádně pečovat.
  1. Skoro všechny pneumatiky, které máte na voze se postupně vyfukují. Právě proto by se měl tlak každé 3-4 týdny kontrolovat.
  2. Kontrola tlaku pneumatiky by se měla dělat zásadně, když je studená. Štítek s předepsaným tlakem vzduchu je často nalepen zevnitř víčka nádrže, nebo na vnitřní hraně dveří u řidiče.
  3. Minimální hloubka dezénu je stanovena na 1,6 mm, přesto doporučujeme měnit pneumatiku, když se dostanete na hloubku 2 mm. Už tak je schopnost odvádět vodu při jízdě v dešti mnohonásobně snížená, než je tomu u nové pneumatiky.
  4. Velmi rychle a přehledně jde kontrolovat výška dezénu pomocí značky TWI (Tread Wear Indicator). Tato značka je umístěna na bočnici pneumatiky a ukazuje, kde najdete v běhounu plošku s předepsanou výškou.
  5. Pravidelně kontrolujte bočnice pneumatiky. Mohou se zde objevit různé vypoukliny, nebo trhliny. K tomu dojde například při najetí na obrubník, nebo jízdou přes kameny.
  6. Dejte na každý ventilek krycí čepičku. Díky tomu se do nich nebude dostávat voda a různé nečistoty, které znepříjemní dofukování.
  7. Pokud máte v autě rezervu, nezapomínejte ji také pravidelně kontrolovat.
  8. Na svém autě měřte také celkovou geometrii a sbíhavost kol. Tato kontrola a případné seřízení velmi výrazně prodlužuje životnost pneumatik.
  9. Používejte vždy stejný typ pneumatiky na nápravu. Toto pravidlo má zásadní vliv na bezpečnost jízdy.
Při dodržování těchto rad vysoce prodloužíte životnost svých pneumatik. Zvýšíte bezpečnost jízdy a celkově budete mít ekonomičtější provoz.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.