8 věcí, které nemusíte dělat

květen

15

2017

8 věcí, které nemusíte dělat

| 2017-05-15T20:27:03+00:0015. květen 2017 | #lifestyle |

8 věcí, které nemusíte dělat

Každý z nás chce zažívat svobodu a štěstí. Často si v dosáhnutí onoho kýženého cíle, bráníme sami. Mnohdy se řídíme věcmi, které chce udělat a pak těmi, o kterých si myslíme, že bychom měli dělat. Tyto dvě skupiny myšlenek se mohou dostávat do sporu, který v nás může vyvolávat strach nebo deprese. Pokud chcete být ve svém životě úspěšní, pak byste si měli jasně určit hodnoty, kterých se chcete držet. My jsme pro Vás připravili seznam osmi věcí, které nemusíte. A i to Vám může být pomocníkem na cestě za Vašimi sny.

1.- Nemusíte nikomu vysvětlovat svou životní situaci

To jakým způsobem žijete je jen Vaše věc, ať už bydlíte v maringotce, s přítelkyní, s rodiči, nebo ve studentském bytě. Jakou životní cestu si zvolíte a jaké k tomu máte důvody je jen na Vás.

2.- Nikomu nemusíte vysvětlovat, co necítíte

Jestli někdy necítíte lítost za to, co jste udělali, nemusíte se nikomu omlouvat. Občas se chceme druhým zalíbit, nechceme, aby se na nás ostatní hněvali. Je ale mnohem lepší o společném problému mluvit. S pokorou. Bez ní začnete cítit nespravedlnost a křivdu. Pro příště se Vám pak nebude chtít cokoliv řešit. Když se začnete omlouvat, o to víc získává druhá strana pocit, že jste udělali něco špatně.

3.- Nikomu nemusíte vysvětlovat, že chcete být sami

Pocit samoty Vám může být skvělým lékařem. Čas, který máte jen a jen pro sebe a děláte, co se Vám zlíbí, je nenahraditelný a každý z nás jej občas potřebuje. Nebojte se odmítat společnost, pokud cítíte potřebu být sami. Pokud byste napříč svému pocitu pozvání přijali, mohou se z Vás stát nepříjemní a nespokojení návštěvníci. Takoví nejsou hostiteli oblíbení.

4.- Nemusíte souhlasit se vším

Na cestě za svým životním cílem se setkáváte s různými lidmi, kteří Vám mohou vnucovat jejich pohled a vize. Pokud se ale neslučují s Vašimi hodnotami, které jste si vytyčili na své trase, naučte se je odmítat.

5.- Nemusíte souhlasit s názory ostatních

Jenom proto, že je někdo skálopevně rozhodnutý, že má ve svých názorech pravdu, neznamená to, že ji opravdu má. Nebo že je to pravda i pro Vás. Není třeba souhlasit se všemi názory ostatních. Lepší variantou je citlivě svůj nesouhlasit vyjádřit než předstírat souhlas. Takový souhlas zapříčiní, že z Vás ten podvědomý pocit, že něco není v pořádku, bude vyzařovat a může Vám jenom ublížit.

6.- Nikomu nemusíte vysvětlovat svůj sexuální život

Sexuální život je soukromá záležitost každého. Když nechcete, nemusíte okolním zvědavcům vysvětlovat tuto stránku Vašeho života.  Při jejich otázce se jim zahleďte hluboko do očí a optejte se Vy jich, proč se ptají. Většinou zní odpověď, že jsou jenom zvědaví. Zeptejte se, zda jsou vždy tak zvědaví. A rázem se dostanete do pozice posluchače. Nebo ještě jednodušší varianta – řekněte, že nechcete odpovídat. A tečka.

7.- Nikomu nemusíte vysvětlovat, proč jste single

Ať už je u Vás tento stav z Vašeho vlastního rozhodnutí nebo vlivem okolností, není Vaší povinností ospravedlňovat se před ostatními. Není to žádná choroba. Je to jen nálepka společnosti, která dává lidi do škatulek. Jestli budete nebo nebudete, je jen na Vás. Jste víc než Váš status.

8.- Nikomu nemusíte vysvětlovat své rozhodnutí o manželství

Pokud jste opačný případ a máte stálého partnera, často se můžete setkat s vysvětlováním, proč ještě nejste manželé nebo naopak údivy, že už se chcete vzít. Pro spoustu lidí je manželství strašák. S určitým věkem přichází potřeba založit rodinu. Není to jenom strach, zda bude Vaše manželství dokonalé, nebo že zklamete své rodiče? Tento strach leží jen ve Vaší hlavě a brání Vám v cestě. Důležitější je, že se máte rádi a ve Vaší lásce chcete vytrvat.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.