8 Nejznámějších filmových automobilů

červen

8

2016

8 Nejznámějších filmových automobilů

| 2016-06-08T09:48:16+00:00 8. červen 2016 | |

8 Nejznámějších filmových automobilů

Když už jsme si naťukli novou rubriku s filmy, ve kterých hrají prim rychlá auta a krásné ženy, napadlo mě sepsat článek s auty, které ve filmovém průmyslu zanechaly největší odkaz. Je to poměrně subjektivní téma, protože ne každý viděl všechny filmy ať už se jedná o kultovní snímky nebo ne. Věřím však, že o následujících vozech každý minimálně slyšel. Nebudu Vás dále napínat, pojďme na to.

1. Aston Martin DB5 – Goldfinger

Aston Martin DB5

Fanouškům Jamese Bonda (obzvlášť filmů se Seanem Connerym) zřejmě nemusím dlouze představovat tento výrazný vůz. Pro méně znalé, vězte, že se tento model dostal i do moderního pokračování agenta 007 a sice do filmu s podtitulem Skyfall. DB5 se dostal do výroby roku 1963 a skončil v 1965. Prodejnost nebyla velká, ale díky filmům s Jamesem Bondem je to nejslavnější model automobilky Aston Martin.

2. Lotus Esprit S1 – Agent, který mne miloval

Lotus Esprit S1

U Jamese Bonda ještě chvíli zůstaneme. Jeho garáž je asi stejně velká, jako garderóba nóbl zazobané paničky a tak ve svých filmech agent 007 mění auta jako ponožky. V pokračování s podtitulem Agent, který mne miloval dostal do výbavy právě toto auto od světoznámého výrobce Lotus, které se stejně jako Aston Martin vyrábělo pouhé dva roky a sice v letech 1976 – 1979. Auto se proslavilo hlavně díky scéně, ve které se promění na ponorku.

3. DeLorean DMC-12 – Návrat do budoucnosti

DeLorean DMC-12

V roce 1985 se dostal do kin film Návrat do budoucnosti, ve kterém doktor Emmet Brown vymyslel a sestrojil stroj času. Stroj, který byl zabudovaný do vozu značky DeLorean. Díky tomu, že se film stal kultovní záležitostí, vůz žije spolu s ním dodnes. I když se původně vyráběl v letech 1981 – 1983, jeho výroba byla roku 2008 obnovena a probíhá dodnes.

4. Pontiac Firebird – Knight rider

Knight rider

Když před lety běžel na televizních obrazovkách seriál o mluvícím super autu, srdce každého puberťáka co si v mládí hrál s autíčky jistě zaplesalo. Kdo by nechtěl takového parťáka do nepohody. Seriál sice dostal moderní podobu, ale pro původní verzi hrdiny na čtyřech kolech byl užit jako předloha vůz třetí generace Pontiac Firebird.

5. Tumbler – Nová trilogie Batmana

Tumbler

Dělá se i v černé? Tak zněla první reakce Batmana při prvním testování nové verze batmobilu. Fanoušci Batmana byli z osobního tanku temného rytíře nadšení a fanoušci drsných automobilů možná ještě více. Jezdit s tímto vozem po městě by znamenalo, že semafory by se pro vás staly pouhou formalitou a nikdy byste neměli problém zaparkovat.

6. 1970 Dodge Charger – Rychle a zběsile

1970 Dodge Charger

Nejznámější vůz v kategorii muscle cars si nakonec našel cestu do televizní obrazovky. Auto původně vyráběné v letech 1966 – 1978 se stalo tak klasickým vozem, které ztělesňuje americkou klasiku, takže byla jen otázka času kdy a kde se ve filmu objeví. Nejvýrazněji se to stalo asi s příchodem série Rychle a zběsile, ve které se v tomto voze prohání největší drsoň Vin Diesel.

7. Ford Mustang – 60 Sekund

Ford Mustang

Zřejmě nejznámější automobil značky Ford. Na stříbrná plátna se probojoval roku 2000 ve snímku 60 sekund pod přezdívkou Eleanor. Nicolas Cage měl Eleanor ukrást a symbolicky si nechal tento vůz až na samotný závěr filmu. Na fotografii je novější inkarnace oblíbeného modelu.

8. Chevrolet Camaro – Transformers

Chevrolet Camaro

Sportovní vůz automobilky Chevrolet se prosadil v podstatě hned od prvních dnů výroby. Od roku 1967 bylo pouhých 8 let pauza ve výrobě a automobil se tak vyrábí v upgradované verzi dodnes. Samotný automobil ve filmu Transformers představoval hrdinova osobního strážce Bumblebeeho.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.