květen
8
2020
SupraAlpha | 2020-05-08T16:58:59+00:002020-05-08T16:58:59+00:00 8. květen 2020 | #zajímavosti#trendy#KoronaJePičus |
Nová doba si žádá nové výrazy. Vznikla spousta nových situací, které bylo třeba pojmenovat a tady sedm těch nejlepších novotvarů z celého světa.
Famózní slovo původem z němčiny je obměnou již existujícího kummerspeck, které označovalo vaše špíčky nabrané přejídáním kvůli napnutým emocím (kummer=trápení, starosti). Kdo by neznal raněné city, které umí uklidnit jenom vaše lednička. A novotvar Coronaspeck označuje přesně ty bochánky, kde se shromáždila extra kila během pobytu doma v době výjimečného stavu. A neříkejte, že se u vás během pobytu doma nějaké kilo koronašpeku neobjevilo :)
Drákulovské kašlání a kýchání vzniklo, když se americké učitelky ve školkách a na prvních stupních pokoušely dětem vysvětlit, že pšíkání bez zakrytých úst je stejně jako kýchání do ruky docela špatná praktika. Doporučované kýchání do ohybu lokte totiž připomíná slavnou pózu filmového i animovaného Drákuly kryjícího si tvář svým pláštěm.
Pokud se správně ptáte, odkud americké předškolní děti znají hraběte Drákulu, tak vězte, že je učil počítat a znát písmenka v Sezamové ulici jako loutka jménem Hrabě. Je vnímán podobně jako u nás Jů a Hele ve Studiu kamarád. Zajímavé je, že ona póza s pláštěm vznikla už za dob němého filmu, kdy ještě černobílého Drákulu hrál legendární Béla Lugosi. Póza se ale proslavila především díky tomu, že když už Béla točil šílená béčka s režisérem Edem Woodem a během natáčení svého posledního filmu zemřel, nechal režisér film bez skrupulí a jakéhokoli přepisování zbývající scény dotočit s chiropraktikem Tomem Masonem, který si prostě držel plášť před obličejem. Takže kýchejte a kašlete na Drákulu!
Po mileniálech tu máme další roztomilé označení jedné generace. Co si budeme namlouvat, více času stráveného doma patrně povede v budoucnu k mírně větším rodinám. Nemusí jít nutně o nový Baby Boom, ale generaci, která přijde na svět za cca 8 měsíců, se bude říkat Koroniálové. Slovo vzniklo a trendovalo na sociálních sítích už v prvních týdnech pandemie. Zvedne-li se porodnost i ve vašem okolí, nezapomeňte pak zdravit děti vašich sousedů slovy: "Nazdar koroniále!".
Čistě český výraz a symbol úžasné semknutosti a solidarity, která už nás houfně opouští, především díky chaotickým prohlášením vlády. Ale tohle byla vážně skvělá věc, o které psala i zahraničné média, v německém tisku přeložili rouškovník zcela dokonale jako Maskenbaum.
Původně španělský výraz, v originále znějící Covidiota. Označuje ty paka, která z tuposti nedodržují společenská pravidla, poflakují se bez roušky a na zastávce tramvaje vyfukují kouř z cigarety ostatním jako dárek zdarma. Taky máte před domem partičku mladíků, kteří mají pocit, jak revolučně rebelují, když popíjí hned u chodníku? Jel váš soused na lyže do Itálie, i když už se vědělo, že nás to kosí? Gratulujeme, máte svého lokálního kovidiota.
Jak jsme psali už dříve, Karantini je domácí koktejl vzniklý během pandemie, který lehce upravil klasické míchané Martini z ginu a vermutu. V této verzi vynecháte vermut. Váš gin, případně vodku, namísto toho smícháte se silným instantním vitamínem C, et voilà! Drink je na světě. Tato preventivní kůra se dostala na sociální sítě především díky uživatelům míchajícím si své Quarantini z ginu Aviation herce Ryana Reynoldse. Připíjí jím doslova na zdraví.
A protože jsou bary zavřené, ťuknout si s kamarády a kamarádkami můžete online, což nás vede k souvisejícímu novotvaru z Japonska:
Jde o popíjení prostřednictvím videochatu. Šikovní Japonci možná nemají výraz pro "hodit se marod", ale slovo pro novou online aktivitu měli hned na světě. On-nomi doslova znamená pít online.
Tak si dejte Quarantini on-nomi, ať se uklidníte po setkání s vaším sousedovic kovidiotem, který už založil na koroniála. A na vaše koronašpeky se vykašlete, bude je mít každý normální člověk. Ale kašlete na ně na Drákulu!
4 vánoční filmy, které letos musíte vidět
Rum je out, dejte si k Vánocům GIN! Tohle jsou 4 málo známé, ale dostupné lahůdky
Netflix natočí hranou předělávku AVATARA. Proč má jen malou šanci na úspěch?
Sex před sportem? Tři nejčastější sexuální mýty vyvráceny (skoro)
Proč iPhone v reklamě vždy ukazuje čas 9:41?
Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.