PRAJMÁRK? 5 známých značek, které vyslovujete špatně

květen

16

2022

PRAJMÁRK? 5 známých značek, které vyslovujete špatně

| 2022-05-16T09:50:34+00:0016. květen 2022 | #ať neumřem blbí |

Že američané neumí říct Porsche a že každý říká Lííídl místo krátkého Lidl, to je známá věc. Ale je tu několik značek, u kterých málokdo ví, že je vysluvuje špatně.

SRIRACHA

Naprostá většina chillimaniaků tuto značku omáčky někdy ochutnalo, nebo si ji pravidelně přidávají téměř do všech jídel. Přestože je tento ikonický výrobek poměrně oblíbený, jeho název se stále nesprávně vyslovuje jako "sriráča". Místo toho bychom ho ale měli vyslovovat jako "sírača", jak se to správně vyslovuje v Thajsku, bez prvního R.

PRIMARK

A teď potěšíme všechny ty, komu se zdála výslovnost nedávno k nám dorazivšího řetězce Primark ve stylu "prajmárk" docela divná. Měli jste pravdu! Tento bůhvíproč oblíbený módní dům totiž pochází ze Severního Irska a tam se "prajmárk" ani "prájmárk" opravdu neříká. Jak samo vedení firmy potvrdilo, původní výslovnost je velmi podobná té české, tedy "prímárk", Naše "primark" je tak docela v pohodě :)

HUAWEI

Tento čínský technologický obr se obecně vyslovuje jako "huavej", ale s tím byste v Číně nepochodili. Už proto, že to má velmi vlastenecký význam. "Hua" znamená "Čína", zatímco "wei" lze vykládat jako "vytváření, působení, budování, řízení a léčení". Správně by se tedy mělo říkat "vuávej". Ovšem nejsme si jistí, co by na to řekl prodavač v Datartu.

SAMSUNG

A podobně je na tom i jeden z nejprodávanějších telefonů na světě, kterému všichni říkáme "samsung". V Jižní Koreji, kde značka sídlí, se ale správně říká "sémson". Opět to uvádíme spíše pro zajímavost, na infolinku bychom s dotazem na sémson raději nevolali.

MOSCHINO

A nakonec jedna módní značka, která nabízí vše od oděvů, přes kabelky až po atraktivní tenisky, většinou ale kupujeme její známé parfémy. Pokud tedy přijdete do parfumérky, nežádejte už "mošíno", ale řekněte to jako znalec italštiny - "moskíno"!

 

Images by Sriracha, Primark, Huawei, Samsung and Moschino

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.