5 skvělých filmů k zamyšlení

březen

13

2017

5 skvělých filmů k zamyšlení

| 2017-03-13T19:30:59+00:0013. březen 2017 | #tipy |

5 skvělých filmů k zamyšlení

Mezi obrovskou škálou filmů bylo těžké vybrat ty nejlepší, ale co bychom pro Vás neudělali. Snímky, které jsme vybraly, jsou z těch, které můžete vidět několikrát a stejně na ně budete mít chuť znovu. Můžete u nich relaxovat, a přesto Vás donutí k zamyšlení.

1.- Requiem za sen (Requiem for dream)

ČSFD 88%  Film je vhodný pro den, kdy máte náladu na těžší téma. Jeho čtyři hlavní hrdinové se ocitají, ať už chtěně nebo náhodou, ve světě drog. Každý z nich se v něm snaží utéci do snu. Snu, který se při srážce s realitou rozpadá. Při sledování filmu si začnete uvědomovat, že se možná nemáte až tak špatně a hlavně budete vděčni za svou svobodu, za pocit, že Vás nesvazuje závislost.

2.- Osudový dotek (The butterfly effect)

ČSFD 87%  Taky jste měli někdy chuť vrátit se do minulosti a udělat některé věci jinak? Zásadní postava filmu má takovou schopnost. Proto se na tuto riskantní cestu vydává, aby napravil své chyby a setkal se s ženou svého života. Zhlédnutí filmu Vám dá najít pocit, že není třeba všech chyb, které jste v životě udělali, litovat. Některé se dějí z určitého důvodu, aby vše bylo, jak má být.

3.- Sedm životů (Seven pounds)

ČSFD 81% Poutavý a napínavý příběh o muži, kterého tíží děsivé tajemství. Své hříchy z minulosti se rozhodne napravit a tím zásadně změní osudy sedmi osob. Díly skládačky se Vám budou před očima skládat po celý film, až do sebe v gradujícím závěru zapadnou.

4.- Orel Eddie (Eddie the Eagle)

ČSFD 81 % Film podle skutečné události, který je nejen k zamyšlení, ale i vtipně podaným způsobem motivační pro kohokoliv. Děj pojednává o klukovi, který touží stát se olympionikem, ač nevyniká v žádném sportu. Díky své píli, vytrvalosti a odhodlání si dokáže splnit svůj sen. I Vám může pomoci sebrat odvahu a jít za tím svým.

5.- Nedotknutelní (The Intouchables)

ČSFD 91% Naprosto dokonalý snímek, o dvou naprosto odlišných mužích, jejichž životy se protnou a zrodí se v nich nedotknutelné přátelství. Příběh natočený podle reálných událostí Vás s ohromnou lehkostí a humorem donutí zamyslet se nad důležitostí dobrých skutků. I přes zdánlivě vážné téma Vám film dokáže vykouzlit nejednou úsměv na tváři. Uvědomíte si, že nic není tak bezvýchodné, jak to někdy může na první pohled vypadat.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.