5 řidičských chyb, které ani nevíte, že děláte

červenec

18

2016

5 řidičských chyb, které ani nevíte, že děláte

| 2016-07-18T14:37:03+00:0018. červenec 2016 | |

5 řidičských chyb, které ani nevíte, že děláte

Spousta lidí to má podobně. Řídí už nějaký ten pátek a za tu dobu dojdou k přesvědčení, že patří mezi nejlepší řidiče na světě. Vaše řidičské dovednosti rostou, ale ruku v ruce se vytváří i pár zlozvyků. Děláte je taky?

1.- Rozptylování se při řízení

Jen malé nahlédnutí na SMS, rychlé přeladění rádia, otočení se na děti, které sedí vzadu... Je to sice jen velmi krátký okamžik, při kterém se nadíváme na silnici. Ale stát se při něm může mnoho věcí. A bohužel se i stávají. Velmi často s fatálními následky. Ridic

2.- Neplánování dopředu

Je dobré mít vždy představu o tom co vás čeká na silnici před Vámi. Díky tomu Vás na silnici nepotká žádné překvapení, které by Vás mohlo silně rozrušit.

3.- Malá signalizace na kruhových objezdech

Každý ví, jak to na kruhových objezdech chodí. Rychle najet, rychle vyjet. Občas bliknout při výjezdu. Což je samozřejmě ten horší případ. Myslete na to, že za Vámi i před Vámi je určitý počet řidičů, kteří nevědí, jaké máte úmysly. Dávejte proto zavčas vědět o tom, kdy a kam budete vyjíždět.

4.- Nedostatečné využívání zrcátek

Je dobré stále myslet na správný průběh věcí. Zrcátko – signál – manévr. Je totiž mnoho řidičů, kteří toto nedodržují a vystavují sebe i ostatní v nebezpečí. Například cyklisty a motocyklisty je velmi snadné přehlédnout, pokud se dostatečně nedíváme do zpětných zrcátek. zpetna-zrcatka

5.- Malá hydratace organismu

Tohle je chyba, která překvapí téměř všechny. Jak souvisí konzumace tekutin s bezpečností silničního provozu? Poměrně hodně. Už totiž i jedno procentní ztráta hydratace výrazně ovlivňuje koncentraci. Proto je dobré pít vodu za volantem často a pravidelně.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.