Reklama na heroin? 5 reklam, které by dnes neprošly

listopad

18

2022

Reklama na heroin? 5 reklam, které by dnes neprošly

| 2022-11-18T07:33:03+00:0018. listopad 2022 | #zajímavosti#historie#Drogy |

Šedesátá a sedmdesátá léta by pro dnešní teenegery asi byly slušným překvapením. Pokud někdo z nové generace má pocit, že se v otázce ženských práv a rasismu nic nedělá a je třeba protestovat jako o život, pojďme si rychle připomenout, že ještě před pár lety vládlo přesvědčení, že hulit se má všude, černí nám ty cíga mají připalovat a ženy by měly raději zůstat doma a sloužit.

A reklama pochopitelně sleduje trendy, jak je vidět na této tištěné na kuchyňský robot Kenwood. Šéfkuchař doma vařit nebude, na to má přece doma paní! Nejlepší dárek pod stromeček je totiž práce.

Nic neutiší kašel tak jako heroin! Alespoň to tvrdí tato stará reklama. Je dokonce od megakoncernu Bayer, známé to farmaceutické firmy. Heroin má dlouhou historii léčebného využití, ale jeho problém je že je také vysoce návykový a při nesprávném užívání velmi nebezpečný. Proto se v roce 1924 heroin připojil k seznamu zakázaných drog. To samozřejmě nezabránilo tomu, aby lidé drogu užívali nelegálně. Boj proti závislosti na heroinu vedeme dodnes. Reklamu ale na něj neuvidíte.

Buďte tlustí jako prase! Vykrmte děti, ať maj faldy, a dospělí ať jsme tlustý na tři prsty. Dnes se řeší, kde je hranice mezi tím kde na jedné straně začíná bodyshaming a kde na straně druhé začíná akceptace obezity, která je podle některých propagací nadváhy. Jak vidno ještě před pár lety bylo jasno, tlustí = bohatí a zdraví. 

 

Protože ve 30. a 40. letech kouřil každý, kreativci logicky usoudili že kouří i Santa Claus. I dnes propaguje Santa kde co, ale asi nečekáme, že uvidíme Santu se žvárem v ruce. Jedno pozitivum ale vidíme, díky kouři nebude Santův červený oblek po průchodu komínem načichlý kouřem víc, než už byl.

Proč tě maminka taky neumeje mejdlem? Rasistických reklam najdeme v historii nespočet. Tahle je navíc zajímavá tím, že vše tak nějak zjemňuje tím, že to hází na děti.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.