5 nejlepších fíglů, co určitě využijete na hotelovém pokoji

říjen

14

2019

5 nejlepších fíglů, co určitě využijete na hotelovém pokoji

| 2019-10-14T07:39:21+00:0014. říjen 2019 | #cestování#světáci#lifehack |

Můžete si zarezervovat sebelepší hotel, ale zkrátka nikdy nebude vše dokonalé. Řadu věcí lze velmi dobře vylepšit svépomocí. I zdánlivá drobnost může podstatně zpříjemnit váš pobyt mimo rodnou hroudu.

Dálkový ovladač

Než si pustíte televizi, měli byste vědět, že TV ovladač je podle řady testů nejkontaminovanějším předmětem ve vašem pokoji, dokonce mnohem více než záchodové prkénko.

Mějte proto s sebou malý sáček, do kterého ovladač po dobu vašeho pobytu zabalíte, nebo alespoň antibakteriální vlhké ubrousky, jimiž ovládání nejprve důkladně očistěte. Ovladač už způsobil víc střevních potíží než místní stánek se zmrzlinou.

Slot na kartu

Má váš pokoj celý elektrický obvod napojený na kartu zasunutou v krabičce u dveří? Klidně si nechte svou kartu od vchodu v peněžence a sem vložte jakoukoli plastovou kartu na sbírání bodů ze supermarketu. Spínač je čistě mechanický, nečte žádná data. Můžete ji tu nechat po celou dobu pobytu a nehrozí, že si tu zabouchnete kartu, kterou musíte otvírat dveře.

Ramínko na kalhoty proti slunci

Nemůžete usnout protože vám do pokoje svítí lampa nebo reklamy? Nebo vás naopak po ránu oslňuje slunce v obličeji? Ano, závěsy na hotelových pokojích uzavírají cestu světlu zcela jen výjimečně. Fígl s ramínkem na kalhoty zachránil už mnoha cestovatelům jejich spánek.

Snídaňová válka

Pravidlem je, že u nádob s džusy jsou vždy malé, decové skleničky. Z pohledu hotelu to smysl má, předchází se plýtvání, ale vy se moc nenapijete, nebo hned po ránu uběhnete maraton kvůli pití.

Vemte si hrnek na čaj nebo na kávu a pak se s ním vydejte pro chlazené nápoje. Personálu, který musel kvůli vaší snídani vstávat ve čtyři ráno, to bude srdečně jedno. 

Storno poplatky

Také máte v podmínkách rezervace nebo objednávky hotelu storno poplatky, které se zvyšují s blížícím se termínem? Pokud nemůžete jet, vyplatí se hotel kontaktovat, většinou vám žádné poplatky počítat nebude. Pokud ale na pokutách za zrušení pobytu trvají, tak si pobyt pouze přebukujte na termín o několik měsíců později, podle vaší storno tabulky. Teprve nějaký čas poté, co vám změnu rezervace potvrdí, pobyt zrušte. Poplatky se tím většinou podstatně sníží, nebo se jim vyhnete úplně.

Šťastnou cestu!

 

Images by ming dai from Pixabay

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.