5 nejbláznivějších věcí, které kdy vyplavilo moře

listopad

22

2020

5 nejbláznivějších věcí, které kdy vyplavilo moře

| 2020-11-22T18:47:53+00:0022. listopad 2020 | #zajímavosti#TOP 5 |

U nás asi ranní procházka po pláži nehrozí, což je škoda, protože jak uvidíte níž, přicházíme o spoustu zábavy.

Stíhací letoun z druhé světové války

Letadlo z doby druhé světové války se objevilo na velšské pláži v roce 2007, tedy více než 60 let poté, co havarovalo u pobřeží v roce 1942. Letoun známý jako Made of Harlech během cvičného letu zaznamenal selhání motorů a pád do oceánu. Naštěstí pilot dokázal zareagovat včas a vyvázl bez škrábnutí.

Tisíce pneumatik

Odhadem 10.000 pneumatik se objevilo po hurikánu v roce 2010 na pláži v Severní Karolíně. Pneumatiky byly součástí mnohaletého projektu státní divize mořského rybolovu a původně sloužily jako umělý útes na ochranu pobřeží. Nyní už je vládní úřad jako stavební materiál nevyužívá.

Dračí lebzna

Návštěvníci jedné britské pláže byli asi dost překvapeni, když objevili 12 metrů dlouhou dračí lebku na anglickém Jurském pobřeží, které je známé svými fosiliemi dinosaurů. Pokud vám ale připadá, že tato masivní lebka jakoby vypadla z fantasy filmu, máte dobrý postřeh. Byla to totiž kreativní reklama na Hru o trůny, populární televizní seriál. Tým tří sochařů strávil více než dva měsíce navrhováním, konstrukcí a natíráním lebky.

Cigára

V roce 2014 narazila dánská nákladní loď na vítr síly hurikánu u pobřeží severní Francie a během této dramatické lapálie jí živly smetly do oceánu více než 500 kartonů cigaret. Později téhož dne se na plážích ve Velké Británii válely cigarety Marlboro v hodnotě přibližně 4 milionů dolarů. Krabičky cigaret byly později údajně spáleny za účelem výroby elektřiny. Schválně, kolik Britů si dalo večer slaný kouř?

Velrybí blití

Osmiletý Charlie Naysmith narazil na pláži na kus vzácné ambry - známé také jako velrybí zvratky. Našel je na britské pláži v roce 2012. Ambra se často používá k výrobě parfémů a je velmi cenná, odborníci odhadují, že tento konkrétní šutr blitek vyšel na neuvěřitelných 1,5 milionu korun. To na Macháči asi nenajdete.

 

Images by Calavision, Chuck Burton, Bournemouth News, FLPA, Blinkbox

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.