TIP: 5 komiksových filmů, které jste neviděli a musíte to dohnat

leden

7

2022

TIP: 5 komiksových filmů, které jste neviděli a musíte to dohnat

| 2022-01-07T22:32:49+00:00 7. leden 2022 | #Film#komiks#Akční film |

Marvelovky už jsou stará vesta a žádný film od DC stejně nestál za moc. Tak si připomeňte, co kolem vás jen prosvištělo a chtěli jste se na to podívat časem a už se na to zapomnělo. Nebo si doplňte vzdělání, ať neumřete blbí.

Tintinova dobrodružství (2011)

Belgický dobrodružný komiks si získal fanoušky po celém světě už v minulém století. Dobrodružství, v nichž vystupuje vynalézavý reportér a jeho psík Filuta se poprávu staly srdcovkou nejednoho mládežníka. Fotorealistické animované zpracování této postavy od Stevena Spielberga (spoluprodukoval Peter Jackson) sice kolem vás jen prosvištělo, ale v tomto případě vás minulo opravdu neprávem! Film byl pojatý správným směrem, obratně se vyhnul kontroverzním tématům z komiksů jako otroci a nacismus a zahrál na struny námořního dobrodrůža. Tento film dokázal, že i současné generace můžou pochopit, co naši dědové na těch knihách o námořních zločincích měli. Kdo neviděl tuto nádhernou akcí nabitou záležitost, tak jednoduše musí, kdo viděl, měl by vidět znova.

Oldboy (2003)

Film známý především pro své divoké bojové scény a přehnané násilí, rozhodně není filmem pro slabé povahy. Adaptace vychází především ze stejnojmenné japonské mangy a soustředí se na chlápka, který se chce pomstít tajemné skupině únosců, kteří ho 15 let věznili. Kromě pouhé adaptace komiksu však režisér Park Chan-wook nabídl v celém filmu několik skutečně převratných sekvencí, mezi nimiž vyniká úžasný souboj na chodbě natočený v jednom záběru, který byl od té doby nesčetněkrát napodoben.

Vládci vesmíru (1987)

Ano, tenhle film je starý, ano tento film je příšerný. Tedy, ne tak úplně. Jak prozradil rok, film podle komiksu He-Man and Masters of the Universe pochází z dob, kdy se komiksové filmy ještě nebraly vážně a polonahý Dolph Lundgren v roli He-Mana na Oscara taky neaspiruje. Ale pokud se vám líbily filmy jako Sebevražedný oddíl, Strážci galaxie nebo dokonce ti původní Krotitelé duchů, podívejte se na něj. Je to svým způsobem kultovní klasika a garantujeme, že se budete bavit a poznáte něco, co vám bylo dosud skryto. A pochopíte odkud byla spousta nápadů z dnešních filmů vykradena :)

Snowpiercer (2013)

Postapokalyptický příběh Snowpiercer, natočený podle francouzského komiksu Le Transperceneige z roku 1982, představuje svět, v němž poslední lidé na planetě žijí ve vlaku, který neustále cestuje po celé zeměkouli. Ačkoli v popředí stojí poněkud obnošené téma klimatických změn a třídní boj, protože samotný vlak je rozdělen na ty, kteří mají, a ty, kteří nemají, tak si užijete spoustu originálních nápadů. Navíc v něm hraje Chris Evans, který v tomto kousku vyměnil štít Kapitána Ameriky za mnohem korektnější sekeru.

Constantine (2005)

Keanu Reeves hraje moderního vymítače ďábla, který spolupracuje s policajtkou na vyšetřování údajné sebevraždy její sestry. Ano, na zadek si z toho nesednete. Keanu ale nehraje úplně špatně a nebýt toho, že si do smlouvy vynutil že nebude mít hlavní poznávací znamení komiksového Konstantina, tedy zářivě blonďaté vlasy, mohli bychom ho i chválit. Keanu zkrátka hraje nasraného zabijáka démonů, kouří tuny tabáku, bojuje s rakovinou a rozhodne se ji neléčit v ordinaci ani vírou v Boha, ale po svém a je u toho vtipný. Vizuálně nadprůměrný film, kde uvidíte jedno z nejlepších ztvárnění dokonale bezpohlavního archanděla Gabriela, které kdy vzniklo.

 

Images by The Cannon Group, Inc., Warner Bros. Pictures, Paramount Pictures, Columbia Pictures, Moho film

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.