5 jednoduchých otázek na automechanika, aby Vás neošidil

únor

2

2017

5 jednoduchých otázek na automechanika, aby Vás neošidil

| 2017-02-02T18:21:55+00:00 2. únor 2017 | #tipy |

5 jednoduchých otázek na automechanika, aby Vás neošidil

Je jasné, že drtivá většina mechaniků Vás nechce ošidit o peníze. Avšak opravy na autech jsou dost drahé. A díky jednoduchým otázkám se můžete vyhnout problémům. Dobrý a zkušený automechanik se pozná podle toho, že dokáže pojmenovat problém na Vašem autě dřív, než začne s následnými opravami. Prostě byste měli chtít, aby Vám popsal závadu, dokázal odhadnout vadný díl a alespoň přibližnou cenu před tím, než začne s opravami ve stylu pokus – omyl. Je jasné, že toto pravidlo nemůže platit v 100% případech. Někdy je závada mnohem skrytější, než by se mohlo zdát. Ovšem díky těmto 5 jednoduchým otázkám dáte najevo, že se o závadu zajímáte a není Vám jedno, kam půjdou Vaše zainventované peníze. A automechanik se potom bude i více snažit.

1.- Můžete mi ukázat nebo vysvětlit problém?

Touto otázkou byste měli určitě začít. Většina mechaniků asi nebude mít zrovna radost z toho, že musí někomu zdlouhavě vysvětlovat závadu, kterou má na svém autě. A někdy tato závada ani nejde ukázat. Zvlášť, když je problém například v elektroinstalaci. Avšak díky tomuto vysvětlení budete mít srozumitelnější představu o tom, co se vlastně stalo.

2.- Co se stane, pokud tento problém nebudu řešit?

Ujistěte se, že budete dobře seznámeni s tím, co se stane, pokud se vzniklý problém rozhodnete řešit až za čas, nebo vůbec. Uděláte si tak dobrý přehled o dlouhodobém horizontu. Například se dozvíte, že byste měli vyměnit rozvodový řemen, ale zkušený mechanik dokáže poznat, zda můžete s tím stávajícím ujet ještě několik tisíc kilometrů navíc. U problémů s brzdami však není dobré čekat.

3.- Můžete upřednostnit tyto opravy?

Někteří mechanici provádí opravy podle toho, jak na ně narazí. Ale ne všechny je třeba okamžitě řešit. Touto otázkou si se svým mechanikem vyjasníte přesně to, co je potřeba neodkladně řešit a to co naopak počká. Mějte dané jasné priority, aby bylo Vaše auto v pořádku.

4.- Mohu vidět vadný díl?

Předtím, než bude provedena oprava, se v autoservise domluvte na tom, aby Vám následně ukázali vadný díl. Tím, že uvidíte hmatatelný důkaz, tak zjistíte, že provedli přesně tu práci, na které jste se domluvili.

5.- Můžete mi vysvětlit, jak jste provedli opravu?

Nebojte se zeptat na podrobnosti o opravách. Budete tím budovat dlouhodobý vztah s technikem, který pozná, že se o danou problematiku zajímáte a bude se snažit vycházet vstříc. Navíc si postupně vybudujete představu o tom, jak některým problémům s autem předcházet.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.