5 jednoduchých činností, které Vás nejčastěji pošlou do nemocnice

únor

22

2017

5 jednoduchých činností, které Vás nejčastěji pošlou do nemocnice

| 2017-02-22T18:49:51+00:0022. únor 2017 | #zajímavosti |

Linka 155 | Nemocnice ve Vašem okolí | Taxi ve Vašem okolí | Mám právo na odvoz sanitkou?

5 jednoduchých činností, které Vás nejčastěji pošlou do nemocnice

Nikdo z nás si nepřeje úraz, který by ho mohl dostat do nemocnice. Bohužel se občas tak stane. A jaké jsou ty nejčastější příčiny?

1.- Odklízení sněhu

Každý to zná. Odklízení sněhu je činnost, která není zrovna moc příjemná. Ovšem dělat se musí, abyste mohli vyjet se svým autem z garáže. V ideálním případě se jen trošku zapotíte. V tom horším se můžete dostat i do nemocnice. Často se stává, že lidé, kteří odklízeli sníh, si například vyhodili rameno. Nejvíce úrazů při odklízení sněhu se stává v únoru.

2.- Snowboarding a lyžování

Je mnoho lidí, kteří vyznávají tento druh sportu. A právě proto je skoro na každém svahu, kde je alespoň trochu sněhu, spousta nadšenců. Nejvíce zranění, která jsou spojená se snowboardingem, a lyžováním je nahlášeno v průběhu ledna. A téměř 90 procent zranění, která skončí v nemocnici, se odehrají v měsících lednu a únoru.

3.- Oblékání

Je to veselý a zároveň smutný pohled naráz, vidět lidi, kteří se poranili pouhým oblékáním. Rodiče nám s oblékáním pomáhají obvykle do tří let. Ovšem ti z nás, kteří skončí v nemocnici kvůli tomu, že se ráno začali oblékat, by jim měli znovu zavolat a zeptat se jich na pár dalších lekcí. Tento druh úrazu je zde s námi po celý rok. Ale nejméně se ho odehraje v letních měsících.

4.- Úraz plážovým lehátkem

Je až neuvěřitelné, že plážová lehátka dokážou způsobit skoro 1200 různých zranění v měsících červnu a červenci. Zatímco se lidé hrnou na pláž pokusit se chytnout nějaké sluneční paprsky, tak by si měli uvědomit, jaké nebezpečí na ně číhá.

5.- Chůze

Obyčejná chůze patří také mezi činnosti, které Vás mohou s velkou pravděpodobností dostat do nemocnice. Stát se tak může, když Vám noha uklouzne po kameni, nebo že se rozhodnete přeskočit malý potok před Vámi. Podvrknutý kotník, či zlomená ruka se u této činnosti objevuje nejvíce v měsíci dubnu.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.