5 nejlepších hororů na Halloween, které jste neviděli

říjen

29

2021

5 nejlepších hororů na Halloween, které jste neviděli

| 2021-10-29T09:24:53+00:0029. říjen 2021 | #TV#Film#Halloween special |

Všichni známe Vymítače ďábla, Psycho nebo Shining. Ale co si tak dát na Halloween horor, který je mimořádně kvalitní, ale ještě jste ho neviděli? Vyberte si jeden z našich tipů a zaručujeme, že nebudete zklamaní.

Vlak do Pusanu 

(Train to Busan, 2016)

Skvělá věc na hororu je, že když už si myslíte, že je nějaký subžánr mrtvý, vždycky se objeví skvělá novinka, která mu vrátí nový, svěží život. A přesně to se stalo, když jihokorejský režisér Sang-ho Yeon vypustil svůj zombie epos Vlak do Pusanu mezi diváky, kteří si mysleli, že už mají nemrtvých dost. Neúprosný a akcí pulzující film, který se zaměřuje na otce a dceru, kteří nastoupí do vlaku právě ve chvíli, kdy začíná zombie apokalypsa. Se zombíky se zachází ve stylu Dannyho Boyla, čili nejsou tady žádná hluchá místa a tempo nepoleví téměř dvě hodiny. Zkoukněte tento korejský originál, než na vás zaútočí americký remake, který se chystá.

Věc

(The Thing, 1982)

OK, Vetřelce zná každý. Ale ne každý ví, že tento šmejd z vesmíru má svého konkurenta, který se objevil sice v jen jednom filmu, ale s kvalitou Aliena se může plně srovnat. Skupina Američanů na antarktické výzkumné stanici se setká s mimozemskou věcí, která má ráda krev, a to dokonce i psí. Kdo film viděl měl ihned jasno v jedné věci: na Antarktidu, kde se děj tohoto sci-fi hororu odehrává, se rozhodně nikdy nepodívá. Filmový mimozemšťan měnící podobu a který vyvraždí vše, co mu přijde do cesty, vás poznamená na celý život.

Slunovrat

(Midsommar, 2019)

Partička mladých Američanů se vydává na tradiční pohanský festival slunovratu do odlehlé švédské vesnice a zjišťuje, že na tomto festivalu není něco v pořádku. To nezní příliš děsivě, a možná vás zklameme i když řekneme, že nejde o klasickou vyvražďovačku amerických teenage turistů. Ale je to skvěle napsané, má to výborné hlavní postavy a příběh, který vás bude překvapovat. Budete mít pocit, že kletba která má moc nad hlavními hrdiny, má pevně v rukou i vás. Od stejného režiséra poté doporučíme zhlédnout i Děsivé dědictví (Hereditary) a pochopíte, že ten kluk má prostě talent.

Uteč

(Get Out, 2017)

Režisér Jordan Peele se s tím nemaže a vydává se rovnou na tenký led dneška, kam se horory vydávají jen zřídka: přímo k americkému rasismu. Uteč je velmi zábavný a nikoliv hloupý film, který nadzvedává pozlátkový závoj Spojených států a odhaluje tak zákeřnou povahu, která v Američanech stále bují. Je to vtipné, je to děsivé a je to originální. A nebojte se, žádné mravokárství, ale po zkouknutí asi nebudete úplně chtít být černým chlapcem, kterého jeho bílá dívka jede představit svým rodičům.

Candyman

(Candyman, 1992)

A na závěr klasika. Krvavá story o studentce, který pátrá po reálném základu městského mýtu o Candymanovi, černochovi s hákem místo ruky, který se objeví, když pětkrát vyslovíte jeho jméno před zrcadlem. Z někdejší indie kultovky film dozrál v zásadní podívanou a pořád je zatraceně děsivý. Musíte vidět. Pokud vás z nějakého nepochopitelného důvodu ale devadesátková atmosféra neláká, můžete vzít zavděk remakem z roku 2021, který nedopadl úplně špatně, ale znalec si dá originál.

Děsivý Halloween!

 

Images by Next Entertainment World, Blumhouse Productions, Universal Pictures, TriStar Pictures, Square Peg, A24, The Turman-Foster Company

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.