5 filmových tipů na romantický podzimní večer

září

10

2019

5 filmových tipů na romantický podzimní večer

| 2019-09-10T09:41:35+00:0010. září 2019 | #tipy#Film#romantika#netflix |

V dnešní době komiksových filmů můžeme být svědky poměrně zajímavého paradoxu. Ačkoliv filmy se superhrdiny dokáží vydělat každý rok stále více dolarů, tak menší filmy kolikrát nedosáhnou ani na to, aby se jejich tvorba vůbec zaplatila. Kvůli aktuálnímu trendu je tedy velice těžké v kině potkat nějakou kvalitní komedii, či romantický film (českou tvorbu do toho opravdu nepočítám). Naštěstí existuje Netflix, který se ani v dnešní době nebojí dát šanci režisérům natočit nějakou slaďárnu. Tato odvážná videoslužba má díky tomu tentokrát hned tři želízka v ohni. 

Tento článek není výběrem těch nejprofláklejších filmů, ale těch, o kterých se moc nemluví a snadno Vám mohly uniknout. Ještě bych rád zdůraznil, že žebříček je postaven čistě na mém subjektivním hodnocení a dojmech, které ve mě film zanechal, nikoliv na hodnocení kritiků či jiných lidí. Pokud se tedy rozhodnete dát nějakému filmu z následujícího výběru šanci a nesedne Vám, prosím neproklínejte mě, ani moji rodinu na X generací dopředu.

 

1. Set it up

Začneme hned prvním želízkem v ohni od našeho zachránce (Netflix) žánru romantických komedií. Snímek Set it up sleduje profesní kariéru Charlieho a Harper, jejichž pracovní náplní je dělat podržtašku svým velmi nepříjemným šéfům. Náhodou (jak jinak) se potkají při nákupu pozdní večeře pro své nadřízené a tím celá zápletka filmu odstartuje. Práce od nevidím do nevidím je samozřejmě příliš nebaví a tak dostanou plán, že své chlebodárce dají dohromady. Když totiž jejich šéfové začnou trávit čas i jinak než prací, bude to znamenat více volného času i pro ně.

Kdo někdy viděl nějaký romantický film, jistě bude od prvních minut tušit jak film skončí… Onen očekávaný konec se sice naplní, ale jen z části. Nebudete u toho brečet dojetím ani smíchy, ale ve výsledku ve Vás film zanechá dobrý pocit a to je to co by film tohoto žánru měl dělat.

 

2. Long Shot (Srážka s láskou)

Další trefa do černého od Netflixu. Srážka s láskou sleduje osud Freda Flarskyho (Setha Rogena), talentovaného novináře, hipstera a potížistu, který se nejlépe cítí ve své šusťákovce, kapsáčích a teniskách. Fred náhodou (jak jinak) narazí na svoji chůvu Charlotte (Charlize Theron), která je nyní jednou z nejvlivnějších žen světa (ministryně spravedlnosti USA tuším). Slovo dá slovo a Fred dostane práci jako její sepisovatel projevů.

Je to předvídatelné? Ano. Je to vtipné? Inu, pokud máte rádi trošku vulgárnější humor Setha Rogena, pak ano. Já osobně jsem Setha Rogena včetně jeho tvorby nikdy nemusel, ale tady mě příjemně překvapil (chápejte jako nebyl nesnesitelný). Co se žánru romantických filmů týče, tak film ničím nepřekvapí, ale je to velmi milá jednohubka na chladnější večer s Vaší milou.

 

3. Destination wedding (Ten pravý, ta pravá?)

Keanu Reeves si zase jednou odskočil od střílení padouchů k romantickému žánru a dle mého skromného názoru se to podařilo. Ten pravý, ta pravá se točí kolem ústřední dvojice ztvárněné výše zmíněným Reevesem a Winonou Ryder. Naše ústřední duo se dá do řeči již během cesty na svatbu, aby zjistili že mají hodně společného. Oba nenávidí nevěstu, ženicha, svatby a hlavně začnou nenávidět sebe navzájem. Díky svému nepřátelskému postoji vůči okolí a sarkasmu se ode všech izolují až si nakonec zbydou navzájem.

Abych vše uvedl na pravou míru, nejedná se o kdo ví jakou slaďárnu. Je to sice předvídatelné, ale díky sarkastickému humoru obou postav se jedná o poměrně svěží přírůstek do žánru romantických komedií. 

 

4. To All the Boys I've Loved Before

Poslední snímek od Netflixu je z celého výčtu asi tím nejslabším počinem (pravděpodobně z důvodu věkově odlišné cílové kategorie). Hlavní protagonistka Lara má tak trochu úchylku a sice psát milostný dopis každému klukovi, který se jí líbí. Dopisy samozřejmě neposílá, ale schovává si je doma na bezpečném místě v krabici. Tušíte správně, že dopisy opustí bezpečí domova, najdou své adresáty a začne kolotoč trapných situací.

Uznávám, že po přečtení mnou napsané synopse sám protáčím oči v sloup, ale záměrně jsem zatajil poměrně důležitou část děje. Nečekejte žádnou revoluci v romantickém žánru, ale kdo se chce vrátit do svých naivních školních let a mít po filmu dobrý pocit tak tomu dejte šanci.

 

5. Pěkně blbě

Pátý a zároveň můj poslední tip na nějaký sychravý večer je romanticko komediální drama pěkně blbě. Emily studující psychologii zajde na stand-up komiků, kde se seznámí s Kumailem (komikem a příležitostným řidičem uberu). Oba si poměrně rychle padnou do oka a začíná nadějně vyhlížející vztah. Ovšem jen do doby, kdy Emily záhadně onemocní a skončí na nemocničním lůžku v kómatu. V nemocnici potom Kumail kromě strachování se o Emily musí ještě přesvědčit její rodiče, že je pro ni tím pravým.

Díky poměrně nevšední zápletce odsunutí jednoho z ústřední dvojice mimo dění vznikl svěží film plný humorných situací. Hlavní protagonista je sympaťák a budete mu fandit. Díky dobře napsanému scénáři a skvělému castingu film uteče jako voda a budete chtít vidět pokračování.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.