5 naprosto šílených burgerů z USA

říjen

29

2022

5 naprosto šílených burgerů z USA

| 2022-10-29T12:18:51+00:0029. říjen 2022 | #foodie#TOP 5 |

Dirty Harry burger (restaurace Back Door Grill, Steamboat Springs, Colorado)

Filmový Drsný Harry byl sice magor, ale ani on nebyl takový pako aby si objednal tohle. Hovězí burger s arašídovým máslem, smaženým vejcem, slaninou, bramborové placičky a sýr čedar a podává se v glazované koblize posypané moučkovým cukrem. Zní to jako jako když pejsek a kočička vařili dort, ale v USA se na to stojí fronta.

McGuire's Terrible Garbage Burger (McGuire's Irish Pub, Pensacola, Florida)

"Kousek ode všeho - je to naprosto nechutné." Tak popisují tento burger přímo v jídelním lístku a nedělají si legraci. Kromě tradičního hovězího masa se v burgeru setkáte játrovými klobásami, wasabi, papričkami, guacamole, remuládou, vanilkovou zmrzlinou, čokoládovou polevou a třešničkou nahoře. Vlastně je toho víc, ale museli jsme přestat psát, tohle se nedá.

Mac ‘N Stack (bar Nosh Kitchen, Portland, Maine)

Mac 'N Stack je jeden z nejšílenějších slaninových cheeseburgerů vůbec. Začíná se s opečenou plackou vyrobenou z makaronů se sýrem, následuje směs mletého masa, v němž nepochopitelně najdeme směs z hovězího předního, bůčku, vepřové plece, slaniny a koření. Na to se pak se přidá americký sýr, uzená BBQ omáčka a uzená slanina a na to další placka z mac n' cheese. Dáte si?

Wagyu Ramen Burger (Tatsu Ramen, více poboček v USA)

A opět těstoviny, pardon, omlouváme se. V roce 2013 debutoval šéfkuchař Keizo Shimamoto se svým ramen burgerem v brooklynském Smorgasburgu. Originální ramen burger za 10 dolarů obsahoval hovězí maso angus s rukolou, šalotkou, sezamovým olejem a omáčkou shoyu, to vše vložené mezi dvě měkké, lehce křupavé placky s ramen nudlemi.

Ramen Shack už neexistuje, ale burger žije dál v dalších inkarnacích, jako je například vylepšená verze v podniku Tatusu Ramen. Tato verze burgeru má v sobě středně propečenou hovězí placku Wagyu se zelenou cibulkou a polotekutým vejce. Proč?

Špagetový burger (The Sand Bar, Orlando, Florida)

Přímo v nejšťastnějším místě na světě, jak si říká Disneyland, nedávno debutoval nový favorit na top šmakuládu roku - Spaghetti Burger. Patrně se rozhodli vzít ramen burger jako výzvu. Ve dvou houskách ze smažených špaget je hovězí placka posypaná sýrem mozzarella, rukolou a pastou ze sušených rajčat. My teda víme že se ty prachy za nákup Lucas Filmu a Marvelu musí nějak vrátit, ale tohle asi nebude cesta.

 

Images by Tatsu Ramen, Nosh Kitchen Bar, Disney Parks, Back Door Grill, McGuire’s Irish Pub

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.