5 nejdivnějších věci, za které v zahraničí půjdete za mříže

srpen

7

2021

5 nejdivnějších věci, za které v zahraničí půjdete za mříže

| 2021-08-07T12:50:29+00:00 7. srpen 2021 | #cestování#zajímavosti#světáci |

U nás jde o běžné činnosti, ale pozor na dovolené! I účes na Jardu Jágra by vás mohl stát svobodu a spostu peněz.

Žvýkání žvýkačky, Singapur

Přesně tak. Žvýkačky jsou v Singapuru zakázané! Poté, co žvýkací guma v zemi způsobila velké problémy s veřejným zdravím, byla prohlášena za nezákonnou a dokonce i cizinci přistižení při žvýkání žvýkaček můžou být zatčeni a mohou dostat i trest odnětí svobody. Tento zákaz se skutečně dodržuje především v metru a MHD. Pokud tedy milujete svěží dech a žvýkání, neplánujete cestu do Singapuru, možná byste se mohli žvýkat mýdlo v base.

Šlápnutí na peníze, Thajsko

Na thajských bankovkách i mincích jsou vytištěny podobizny krále, a proto je třeba s thajskými bahty zacházet s úctou. Šlapání na peníze je považováno za velmi neslušné vůči králi, protože Thajci považují nohy za nejšpinavější část těla. Na královskou rodinu není legální ani vulgárně nadávat: "Kdo hanobí, uráží nebo vyhrožuje králi, královně, následníkovi trůnu nebo regentovi" tomu hrozí až 15 let vězení. Mimochodem, v Thajsku je také zakázáno chodit na ostro. Takže se ujistěte, že máte vždy na sobě spodní prádlo a nikdy nešlapte na peníze, jinak určitě půjdete do vězení.

Milování, Abu Dhabi

V mnoha zemích Spojených arabských emirátů je pohlavní styk mimo manželství vysoce trestný. Byly dokonce zaznamenány případy, kdy páry, které tudy projížděly, zůstaly přes noc ve stejném pokoji, aby byly zatčeny pouze za to, že nejsou manželé. Pokud se tedy s partnerem opačného pohlaví rozhodnete jet do Dubaje na dovolenou, nezapomeňte si rezervovat oddělené hotelové pokoje, abyste se vyhnuli riziku vyhoštění.

Účes na Jágra, Írán

Mullet a culík jsou jen dva ze západních pánských účesů, které jsou v Íránu zakázány. Od roku 2010 totiž platí v Íránu přísná účesová politika. A mullet není jediný účes, který země zakázala, mimo zákon jsou všechny pánské západní účesy včetně culíků a dlouhých nagelovaných vlasů. Pokud tedy chcete jet do Persie ve stylu "vpředu byznys vzadu párty", počítejte s potížemi.

Maskáčové oblečení, Barbados

Jakákoliv forma kamufláže na vašem oblečení vás na Barbadosu neučiní neviditelným, naopak vám zajistí nevítanou pozornost úřadů. Maskáčové motivy jsou totiž ze zákona vyhrazeny pouze pro barbadoské obranné síly. Podobný zákon platí i na Jamajce a dalších ostrovech. Stejně tak je na Barbadosu ilegální opalovat se nahoře bez! Takže žádný kozy vojenský, vážení.

 

Images by Wesner Rodrigues from Pexels, barbados.org, prasom boonpong/Shutterstock, Nicola Giordano from Pixabay, Hyatt House, Samuele Giglio from Unsplash

 

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.