Jak to, že Cruise nestárne? 3 tipy na mládí z jeho jídelníčku

srpen

18

2022

Jak to, že Cruise nestárne? 3 tipy na mládí z jeho jídelníčku

| 2022-08-18T09:26:32+00:0018. srpen 2022 | #Film#Tom Cruise |

Cruise je zase na topu, to se musí uznat. A stále vypadá tak mladě! Jak je to, sakra, v šedesáti možné?

Tak především, hvězda Top Gunu je ve většině filmů digitálně omlazena (má to ve smlouvě), ale také drží poměrně jasně danou dietu. Co tedy dodržuje?

Nikdy nic smaženého

Cruise se drží jídel připravovaných při nízkých teplotách, hlavně z grilu. To proto, že jídla připravovaná při vysokých teplotách mohou způsobovat chronické záněty a urychlovat stárnutí. Po padesátce je konzumace protizánětlivých potravin, jako je losos, hořká čokoláda, borůvky, zázvor, červená řepa, brokolice, olivový olej, rajčata a špenát, mimořádně prospěšná.

Svačinky

Při tak nabitém programu na natáčení se Cruise udržuje plný energie pomocí zdravých svačinek. Nechává si připravovat spoustu malých pochoutek, včetně lyofilizovaných bio borůvek a ořechů.

Často nechá připravit i pro štáb jednohubky jako jsou datle plněné arašídovým máslem a posypané kokosem, nebo lanýžové kuličky.

Žádné sacharidy a žádný cukr

V těchto dnech Cruise nepřistihnete, že by jedl obrovskou mísy těstovin jako v dobách, kdy si říkal Carbonara king. V současné době se drží na 1200 kcal denně (což opravdu nemůžeme doporučit) a zcely vyřazuje sacharidy. Proč? Dr. Paul Clayton, odborník na výživu tvrdí, že sacharidy mohou urychlit stárnutí, protože vytvářejí inzulin, známý také jako hormon stárnutí.

Nikdo z nás by neměl sacharidy vyloučit úplně, ale zkuste se vyhnout těm s vysokým glykemickým indexem, o nichž je známo, že způsobují stárnutí, jako je bílé pečivo, těstoviny a obiloviny.

Cukr pak může urychlit stárnutí tím, že způsobí zánět a poškodí kolagen a elastin. Konzumace příliš velkého množství cukru je jedna z příčin, proč vaše pleť vypadá starší. Ale to, že si hvězda filmu Top Gun nemůže cukr dopřát sama, neznamená, že se o něj nemůže podělit s ostatními. Cruise často posílá svým hereckým kolegům dorty: "Miluju cukr, ale nemůžu ho jíst, protože trénuju a točím všechny ty filmy - tak ho posílám ostatním," řekl v rozhovoru. "Pak čekám, až mi zavolají a popovídáme si o tom, jaké to bylo." Takže celebrita v podstatě přehrává svůj cukr na ostatní :)

 

Images by Myléne, Couleur, Adrienn Káró and DWilliam from Pixabay, Hector Vivas / Stringer / Getty Images South America and Hector Vivas / Stringer / Getty Images South America

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.