3 originální piva pro odvážné

listopad

5

2019

3 originální piva pro odvážné

| 2019-11-05T01:42:31+00:00 5. listopad 2019 | #pivo#foodie |

Je libo pivo z chilli omáčky?

Sriracha Hot Stout Beer, vyrábí pivovar Rogue

Sriracha Hot Stout je pivo pro fanoušky nejslavnější pikantní červené omáčky na světě. Je to jediné pivo, které oficiálně schválili Huy Fong Foods, tvůrci původní Sriracha Hot Sauce. Sriracha Hot Stout, je vyráběno prostě tak, že se během vaření klasického stoutu přidá k ingrediencím poctivá dávka Sriracha Hot Sauce. Výsledkem je pivo barvy ebenového dřeva s bohatými tóny karamelizovaného sladu, které postupně uvolňují lehce pikantní tóny chilli.

Vaří se jen občas a věřte nebo ne, pivo má na pivařských serverech vysoká hodnocení a prodává se stylově v 750 ml lahvích.

Tohle pivo má koule

Rocky Mountain Oyster Stout, vyrábí Wynkoop Brewing Co.

Začalo to jako vtip. Pivovar Wynkoop natočil aprílové video, kde oznamovali speciální várku Rocky Mountain Oyster Stout, kde jako vtípek vhodili do rmutu k povaření i býčí koule. Naráželi tím na tradiční pochoutku divokého západu - smažená býčí varlata. Fanoušci pivního moku ale zareagovali tak nadšeně, že vtip nevtip, Wynkoop vyslyšel poptávku a pivo s varlaty skutečně uvařil.

A tak každá várka obsahuje kromě chmele zvaného Štýrské zlato i 25 liber čerstvě nakrájených a restovaných býčích varlat. Každá lahev tedy kromě obsahu alkoholu, což je mimochodem vysokých 7,5 %, uvádí také obsah koulí na sud. 

Koule nakrájíme na plátky, naklademe na plech a zvolna grilujeme po obou stranách.

Podle pivařů jde navíc o překvapivě dobrý stout, který má příjemnou příchuť uzeného masa, bez podivné chuti kterou byste očekávali. Pobavil nás také fakt, že nelze koupit jen jednu lahev, prodává se pouze v párech.

To pivo chutná jako chcanky

Pisner, vyrábí Nørrebro Bryghus

Trojici uzavírá opravdový extrém. Pivo Pisner. Ne, není to překlep, o Pilsner se opravdu nejedná.

Dánský pivovar Nørrebro Bryghus stvořil Pisner velmi unikátním způsobem, a to za spolupráce s pořadateli a především návštěvníky hudebního festivalu Roskilde v roce 2015. A jakže návštěvníci přispěli? 50.000 litry moči nasbírané během fesťáku. Zcela vážně. Jedná se dokonalý recyklát. Dali byste si teď trochu zlatavého moku?

Sládek který za várkou stojí ale zdůrazňuje, že Pisner ve skutečnosti neobsahuje žádný skutečný lidský biologický materiál. Pivo bylo vyrobeno ze sladového ječmene, který byl v moči "pouze" máčen, aby se v něm aktivovaly životní pochody.

Myšlenku vzniku podpořila i dánská rada pro zemědělství a potraviny, která tento unikátní koncept nazvala beercycling. A kdo ví, možná přispěl svou surovinou i Paul McCartney, který byl hlavní hvězdou festivalu.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.