3 kroky k výběru skvělého vína

prosinec

2

2016

3 kroky k výběru skvělého vína

| 2016-12-02T13:09:56+00:00 2. prosinec 2016 | #lifestyle#tipy |

3 kroky k výběru skvělého vína

Mnoho z nás má svoje oblíbené druhy piv, na které nedá dopustit. To samé platí i s whisky. Bohužel už jenom pár lidí dokáže rozpoznat kvalitní a dobré víno. Což je škoda, protože ve chvíli, kdy půjdete na formální večeři s někým důležitým, tak nebude zrovna vhodné mít před sebou jednu dvanáctku, se kterou budete každou chvíli bouchat o stůl.

1. krok – Musíte vědět, co máte rádi

To znamená, že musíte přesně znát svoje chutě a vědět, jaký druh vína máte rádi. Pokud půjdete do obchodu s vínem, tak přesně tohle bude první otázka, kterou na Vás budou mít. Například máte rádi spíše ovocné chutě, nebo takzvané zemité příchutě? Zemité jsou takové, které postrádají sladkost. Někdy jsou tak označovaná vína, která jsou málo kvalitní. My se však budeme držet toho přirovnání, které značí menší sladkost. Jakmile se definujete svoje chutě, tak můžete přejít k výběru vhodných druhů.

2. krok – Naučte se názvosloví, která se u vín používá

U vlastností vína se používá mnoho slov, která jej vyznačují. Je proto minimálně vhodné znát alespoň ty základní. Tím budete schopní lépe definovat svoje chutě a pozdější požadavky. Jsou to například suché víno, sladké víno, čirost vína, kyselost, množství alkoholu, barva vína, vůně, chutě a mnoho dalších.

3. krok – Víte, kolik jste schopni utratit

Zde neexistuje žádná přesná odpověď. Určitě najdete perfektní víno, které stojí třeba 600 korun. A klidně můžete zaplatit ještě vyšší cenu. Ovšem chuťově podobné a kvalitativně stejné dokážete najít i za menší cenu. Bohužel ta pravá práce poznávání přichází až u vín, které stojí více jak několik tisíc korun. Proto je dobré si nejprve projít ty s nižší částkou, postupně je ochutnávat a poznávat to, co se Vám líbí. A až poté se pustit do těch silnějších vod, co se týká ochutnávání a kupování drahých vín.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.