12 zbytečností, které Vás okrádají o čas a energii

květen

10

2017

12 zbytečností, které Vás okrádají o čas a energii

| 2017-05-10T22:01:22+00:0010. květen 2017 | #lifestyle#tipy |

12 zbytečností, které Vás okrádají o čas a energii

Když upřete svou pozornost špatným směrem, může na Vás čekat deprese, ztráta nových nápadů a nedostatek energie. Sepsali jsme pro Vás 12 největších zlodějů Vaší energie.

1.- Čekání na inspiraci

Čekáním na inspiraci s rukama založenýma v klíně se pouze propadáte někam do hlubin pocitu méněcennosti. Využijte i tento čas aktivně, věnujte svou pozornost něčemu jinému a nápady přijdou za Vámi.

2.- Nejasně určené priority

Nejasně definované životní cíle a priority mohou mít za následek ztrátu času, kterou byste potřebovali pro mnohem důležitější věci. Určete si 2-3 cíle, na které se plně soustředíte a za kterými si půjdete. Ostatním věcem věnujte menší pozornost, ale neopomíjejte je úplně.

3.- Odmítání pomoci od druhých

Každý má dobrý pocit, když něco zvládne sám. Na vykonanou práci může být opravdu pyšný a hrdý sám na sebe. Není ale někdy na škodu, přijmout pomoc od druhých. Obzvlášť pokud se jedná o oblast, ve které nejsme zrovna mistři. Ušetříte tak čas, který můžete věnovat dalších důležitým úkolům. Drobným úskalím je poznat, zda se jedná o upřímnou pomoc. Určitě to za to stojí.

4.- Příliš hledíte na názory ostatních

Máte svůj sen, chcete jej naplnit, a přesto ve Vás hlodá červíček pochybností: „Co by mi na to řeklo okolí?“. Jestli chcete dosáhnout svého snu, pak Vám nakonec nezbývá nic než nehledět na to, co si myslí druzí a jít směle za svým snem. Oni Váš život nežijí a žít nebudou. Konstruktivní kritiku od zkušených berte v potaz a vyvoďte z toho své závěry, kterými se budete řídit.

5.- Strach ze selhání

Selhání v cestě za cílem je bráno jako něco negativního. Naopak. Naučte se jej vnímat pozitivně. Není vítěze, který nikdy neprohrál. Každé selhání pro Vás může být cennou zkušeností, díky níž bude kýžený výsledek o mnoho lepší. Selhání není koncem, je to jen nový začátek.

6.- Nežijete svůj život

Vždy je důležité jít si za svými sny, ne sny druhých. Mnoho lidí na konci svého života zjistí, že nežili svůj život, ale představu o životě ostatních. Nedopusťte, aby se to přihodilo i Vám.

7.- Časté stížnosti

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody. Pokud patříte ke skupině lidí, která si mnohem raději stěžuje, než aby udělala něco pro změnu k lepšímu, pak vězte, že tím jen plýtváte svou drahocennou energií. Stěžováním nic nezměníte a navíc je to největších zlodějů Vašeho času a energie. Zkuste se zaměřit na pozitivní věci, které se dějí ve Vašem životě, buďte za ně vděční a čerpejte z nich.

8.- Velké množství nedokončených úkolů

Máte někdy pocit, že se Vám všechny úkoly sypou na hlavu a není jim konce? Neustále se hromadí a ne a ne to přestat. Obírají Vás o čas a Vaše myšlenky směřují na nedokončenou práci, místo aby šly kupředu. Řekněte takovému stavu rázné dost! Musíte zastavit, dokončit je, abyste měli sílu na pokračování. Jinak byste se mohli dostat do bludného kruhu, ze kterého se těžko nachází cesta ven.

9.- Snaha zavděčit se každému

Snažíte se vyhovět mnoha lidem ze svého okolí, ať už to jsou rodiče, nadřízený, učitel, kolegové, spolužáci, sourozenci, sousedi, kamarádi,… Nikdy se Vám nepovede zavděčit se každému. Nejdůležitější jestli se svou činností dokážete zavděčit sám sobě. Vždycky se Vám bude mnohem lépe obhajovat to, co přišlo z Vaší hlavy a za čím si stojíte, než to, co jste dělali kvůli druhým. Lidé do našeho života přicházejí, mají v něm svou úlohu a zase odcházejí. Celý život nakonec vždycky strávíte hlavně sami se sebou. Pokud se budete řadit až na poslední místo, pak se Vám nemůže žít dobře.

10.- Srovnávání se s druhými

Každý z nás jedinečná bytost a jsme talentovaní a nadaní k něčemu jinému. Nikdy nebudete jako druzí a oni nikdy nebudou jako Vy. Neztrácejte čas srovnáváním se s ostatními. Můžete se zkusit postavit třeba na hlavu, ale unikátem zůstanete.

11.- Opakování stejných chyb

Netvrdíme, že když se něco nepovede a Vy se pokusíte to zopakovat stejným způsobem pro případ „co kdyby“, je to špatně. Někdy to pro Vás může být zbytečně vysilující. Naučte se své chyby analyzovat, poučit se z nich a na budoucí časy se jim vyhnout.

12.- Perfekcionalismus

Někdy není na škodu, být perfekcionalistou a snažit se dosáhnout dokonalého. Nemusíte k takovému výsledku dojít za každou cenu. Podstatné je, že závěr bude efektivní. A nyní už je na Vás, abyste s těmito zloději času a energie, jak se patří, zatočili.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.