100 dovedností, které by měl znát každý muž – část 9.

listopad

30

2016

100 dovedností, které by měl znát každý muž – část 9.

| 2016-11-30T23:48:00+00:0030. listopad 2016 | #lifestyle |

100 dovedností, které by měl znát každý muž – část 9.

Je správný čas připomenout si dalších pět dovedností, které by měl znát a umět každý muž.

41.- Uvařit vejce

Vejce patří u mnoho lidí mezi hlavní složku snídaně nebo svačiny. Jsou ideální všestrannou volbou, když potřebujete rychlé jídlo. Můžete si je vychutnat na sendviči, jako omelety nebo je jíst vařené přímo ve skořápce. Pokud se naučíte několik způsobů, jak připravovat vejce k jídlu, tak budete zaručeně snídaňový mág, kterého bude mít rádo celé okolí. Určitě se naučte připravovat vejce – míchaná, smažená, sázená a natvrdo. Ty určitě zvládnete během několika minut.

uvarene_vejce

42.- Umět navázat malý rozhovor

Když narazíte v obchodě na známou tvář, tak doufáte, že Vás nevidí? Když jdete na párty, o které víte, že tam budete znát pouze jednu osobu, tak Vás to naplňuje hrůzou? Maté problém sebrat veškerou odvahu k rozhovoru, když v kavárně uvidíte roztomilou dívku? Když jste v obchodě a dostanete se k přepážce, tak jediné na co se zmůžete, je pouze objednávka? Každý z nás má občas problémy mluvit s neznámou osobou. Někdy je to dost nepříjemné, ale tato dovednost Vám může nejednou změnit život od základů. Nikdy nevíte, jestli osoba, se kterou se snažíte navázat rozhovor, nebude v budoucnu Vás nejlepší přítel, spolupracovník nebo dokonce Vaše žena na celý život.

udelat_rozhovor

43.- Rozeznat od sebe jedovaté a jedlé rostliny

Procházka v lese je téměř vždy příjemnou zábavou. Co není tak příjemné, je když se Vám najednou druhý den začne objevovat na těle červená vyrážka. Každý rok se dostane stovky až tisíce lidí do kontaktu s rostlinami, které v sobě mají jed. Často je máme všude kolem sebe, aniž bychom to věděli. Mimo to, že je dobré znát rostliny, které nám mohou ublížit, tak je i více než prospěšné znát všechny jedlé plody a rostliny. Ty nám mohou zachránit život, pokud bychom se dostali do krizové situace. Naučit se rozeznat dobré a špatné plodiny je opravdu dovednost, kterou by měl ovládat každý člověk.

rostliny

44.- Skočit šipku do vody

Stejně jako samotné plavání, tak i umět skočit šipku do vody, nemusí být pouze zábavou. Můžete díky tomu nejednou zachránit někomu jinému život. V případě, že se někdo poblíž Vás začne topit, tak skočit šipku do vody, je ten nejrychlejší způsob, jak se k němu dostat. Ta Vás totiž dostane dál a rychleji, než pokud byste začali plavat z klidového stavu.

45.- Umět míchat karty

Je vždycky zajímavé a překvapivé, když hrajete jakoukoliv karetní hru a dokážete při tom míchat karty různými způsoby, které stojí za obdiv. Mnoho hráčů to neumí a působí při tom rozpačitě a nejistě. A přitom ani neví, jak jednoduché je, se to naučit. Pokud hrajete karty jako třeba poker, žolíky nebo jinou karetní hru, tak byste měli být schopni udělat i svojí část práce, kterou je míchání karet. A to se vkusem. michat_karty

zdroj:http://www.artofmanliness.com/

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.