100 dovedností, které by měl znát každý muž – část 20.

březen

20

2017

100 dovedností, které by měl znát každý muž – část 20.

| 2017-03-20T19:19:27+00:0020. březen 2017 | #lifestyle |

100 dovedností, které by měl znát každý muž – část 20.

Posledních 5 dovedností, které by měl znát každý muž, uzavírá tento seriál.

96.- Jezdit na motorce

Motocykly patří k vrcholům mužnosti. A proč? Protože na rozdíl od osobních automobilů vyžadují zručnost, mentální angažovanost a trochu toho riskovaní při řízení. Na motocyklu totiž nemůžete za jízdy pít kávu, koukat na telefon nebo se na vteřinku zasnít. Ne snad, že by to v osobním automobilu šlo, ale všichni víme, jak to chodí. Na motocyklu musíte mít pořád všechny smysly naplno zapnuté, jinak si pohráváte se svým životem. Přece jen to co Vás drží v rovnováze na silnici, jsou dvě malé skvrny kaučuku. Jízda na motocyklu je zkušenost, kterou by měl zažít každý muž, alespoň jednou ve svém životě.

97.- Umět používat kladivo a zatlouct hřebík

Každý muž na světě by měl umět správně zatlouct hřebík. Je to něco, co se prostě neomlouvá. Samozřejmě to dokáže kdokoliv, ale může to také skončit mizerným výsledkem a velmi unavenou rukou. Proto by měl každý dobrý kutil umět používat kladivo bezpečně, účinně a efektivně.

98.- Mít svůj takzvaný kuchařský podpis

Vaření pěstuje mnoho mužských kvalit. Například soběstačnost. Takže i přesto, že nemáte ambice stát se kuchařem v 5-ti hvězdičkovém hotelu, tak byste měli pochopit, kdy je ten správný čas, na přejití ze zmrazené pizzy na normální jídlo. Prvním krokem bude pochopit základní principy vaření. A bezva na tom je, že Vám bude stačit i jeden hrnec na to, abyste připravili chutné pokrmy pro své kamarády. Až překonáte první kroky, tak se zkuste naučit jídlo, které budete umět široko daleko pouze a jenom vy. Vybičujte ho k dokonalosti. A vařte ho pouze při zvláštních příležitostech.

99.- Zapálit oheň bez sirek

Je snadné zapálit oheň, když máte v kapse krabičku sirek. Ale co když u sebe nemáte tuhle záchranu? To budete v přírodě mrznout a hladovět? Existuje mnoho způsobů, jak rozdělat oheň bez použití sirek. Od použití baterie, přes lupu až po prkna s malou hůlkou. Naučte se v praxi co nejvíce metod. Budou se Vám maximálně hodit, až se ocitnete na opuštěném ostrově a jediné co budete moci svému volejbalovému příteli říct, bude: „Rozdělal jsem oheň!“

100.- Vyprávět příběh

Každý člověk potřebuje, aby mohl vyprávět velký příběh. Ať už se na jeho prezentaci dáte v práci, nebo použijete papír a něco na psaní. Možná Vám právě teď něco visí v hlavě, co by určitě stálo za zmínku. Bez ohledu na to, jaký má příběh scénář, je důležité, aby měl vyprávějící určitou dávku zručnosti a věděl, jak zaujmout publikum. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké příběhy ze svého života budete vyprávět svým vnoučatům?

zdroj:http://www.artofmanliness.com/

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.