100 dovedností, které by měl znát každý muž – část 19.

únor

3

2017

100 dovedností, které by měl znát každý muž – část 19.

| 2017-02-03T18:02:23+00:00 3. únor 2017 | #lifestyle |

100 dovedností, které by měl znát každý muž – část 19.

Nezapomeňte kouknout na dalších 5 dovedností, které by měl znát každý muž.

91.- Uvařit vynikající šálek kávy

Jasně, můžete vzít kapsli, umístit jí do kávovaru a zmáčknout tlačítko start. Ale to je, jak když si jdete do Tesca koupit oblek. Prostě to není ten nejlepší produkt, který můžete získat. Umlet voňavá zrnka kávy, dát vařit vodu a poté skoro řemeslně zalévat umletou kávu vodou může být skvělým ranním rituálem, na který si určitě rádi zvyknete. A pokud budete chtít stoupnout o krok dál, tak můžete zkusit u pražit svoje vlastní zrnka kávy.

92.- Umět použít škrtidlo na otevřenou ránu

Po dlouhou dobu bylo škrtidlo něco, bez čeho se nedokázal obejít žádný voják během válek ve 20. století. Bohužel obvykle velmi dlouho trvalo, než se k raněnému dostal lékař a tím bylo způsobeno mnoho amputací. Krev totiž strašně dlouho neproudila do podškrcené končetiny a ta odumřela. Ovšem války v Iráku a Afghánistánu ukázaly, že kombinace škrtidla a rychlé lékařské pomoci jsou skvělou volbou pro rychlé zaopatření zraněného v boji. Tím se docílilo i velkého používaní v civilní medicíně. Stále musíte vědět, kdy a jak správně uvázat škrtidlo, abyste zraněnému pomohli a ne, abyste mu spíše ublížili.

93.- Naučit se dva skvělé triky pro svoje děti

Nezbytnou součástí dobrého otce je humor, který se skládá z triků a vtipů. Tím ohromíte všechny malé děti. Může to být žonglování, triky s kartami, tahání mincí z uší a i mnohem náročnější kouzelnické triky. Chichot malých dětí je skvělou motivací k tomu se naučit alespoň dva základní triky.

94.- Udělat filet z ryb

Rybaření je pro mnoho lidí velice uspokojující činností. A co je ještě více uspokojující i pro ostatní? Když dokážete svůj úlovek řádně zabít, vykuchat, udělat z něj filety a ty poté dokonale upéct. Skvělým zážitkem může být takováto večeře pod hvězdami. Filet z ryby dáte na pánev s trochou česneku, máslem a citrónem. Poté usmažit na táboráku a můžete si začít užívat vynikající pokrm.

95.- Utišit plačící dítě

Pokud má Vaše dítě problémy se střevy nebo jen záchvat úzkosti, tak následný pláč může narušit i Vaši klidnou rovnováhu. Vzhledem k tomu, že děti nedokážou pro sebe nic udělat, tak volání a pláč je od přírody jedinou věcí, kterou se snaží upoutat Vaši pozornost. A dokud se neodstraní problém, který to způsobil, tak v pláči neodbytně pokračují. Jejich nářek vyvolává skutečné fyziologické reakce - začnete se potit, Vaše tepová frekvence stoupá a Vaše tělo uvolňuje stresový hormon. Takže není žádným překvapením, že umět uklidnit plačící dítě je jedním z nejdůležitějších nástrojů nového otce, který musí mít ve svém arzenálu.

zdroj:http://www.artofmanliness.com/

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.