100 dovedností, které by měl znát každý muž – část 13.

prosinec

28

2016

100 dovedností, které by měl znát každý muž – část 13.

| 2016-12-28T15:20:47+00:0028. prosinec 2016 | #lifestyle |

100 dovedností, které by měl znát každý muž – část 13.

Seriál 100 dovedností, které by měl znát každý muž, je opět tady. Dokážete udělat palačinky, nebo vybrat vhodné oblečení na sebe?

61.- Upéct palačinky od nuly

Zatímco vajíčka jsou při snídaních klasikou, především pro jejich všestrannost a jednoduchost, tak i palačinky mají svojí fanouškovskou základnu. A proč? Protože skvěle chutnají. Jsou teplé, načechrané a můžete na ně použít libovolné zálivky a marmelády. Především děti je milují. A nepohrdne jimi ani Vaše drahá přítelkyně. Pokud v sobotu ráno dříve vstanete a připravíte pro svoji rodinu plný talíř palačinek ke snídaní, tak budete určitě hrdinou dne.

62.- Umět plout na malé lodi

Jednou z velmocí člověka je to, že je obojživelný tvor. Dokáže přejít zemi a plout po vodě. Nejen, že byste měli umět plavat ve vodě a to jen díky svým fyzickým schopnostem. Ale také byste měli umět řídit malý plovoucí člun. A nejen ten, který má ke svému pohybu určený primárně motor. Až budete jednou u rodinné večeře vyprávět, jak jste se naučil řídit malou plachetnici a co všechno se Vám přihodilo, bude to určitě hlavním tématem večera. K tomu budete muset znát i vázání základních námořnických uzlů, což se může také kdykoliv hodit.

63.- Vybrat vhodné oblečení pro každou příležitost

Ve světě módy jsou známé pojmy jako třeba semi-formální, casual, business dress, apod. Mnoho lidí se bude určitě ptát, co to všechno znamená. Ale vy byste si měli alespoň ty základní projít a prostudovat jej. Díky tomu budete vždy vědět, jak se na danou událost obléct. A bude z Vás muž, který bude vždy skvěle ladit.

64.- Střílet lukem a šípem

Luk a šíp jsou skvělou zbraní pro svojí přenositelnost, všestrannost a dostupnost. Můžete si je dokonce sami vyrobit z běžně dostupných materiálů. Tím se stává i skvělou zábavou pro rodiče s dětmi. Když bude otec se svým synem celé dopoledne vyrábět luk a šípy a odpoledne s nimi půjdou střílet do balíků se slámou, tak to pro ně bude nezapomenutelný den. Luk a šíp je také často vyhledávanou volbou u myslivců a různých survivalistů. Právě pro jeho primitivní nároky, ale vysoké účinky.

65.- Řídit vůz s manuální převodovkou

V našich končinách je dost neobvyklé, aby někdo neuměl řídit vůz s manuální převodovkou, ale pouze s automatickou. I když, čím dál tím víc je to také k vidění. Především proto, že vůz s automatickou převodovkou je pro mnohé řidiče volbou k pohodlí. Ale právě řadicí páka Vám dá pocit, že jste součástí vozu. Pro začátečníky je to velmi často nadlidský úkol. Naučit se správně řadit. Po čase to jde už, ale tak nějak samo.

zdroj:http://www.artofmanliness.com/

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.