100 dovedností, které by měl znát každý muž – část 11.

prosinec

13

2016

100 dovedností, které by měl znát každý muž – část 11.

| 2016-12-13T13:32:01+00:0013. prosinec 2016 | #lifestyle |

100 dovedností, které by měl znát každý muž – část 11.

Dostáváme se druhé poloviny seriálu 100 dovedností, které by měl znát každý muž. Umíte i následujících 5 dovedností?

51.- Mluvit cizím jazykem

Cestování po světě může být v každém případě dobrodružstvím. Ale abyste se skutečně ponořili do navštívených míst, tak budete potřebovat jednu dovednost. Alespoň částečně mluvit rodným jazykem místních lidí. Mluvení druhým nebo třetím jazykem, Vám umožní spojit se více s místními obyvateli a zažít více než jenom obyčejný turista. Mluvení cizím jazykem také bystří Vás mozek a dokonce Vám může pomoci i při vlastním podnikání.

52.- Umět řídit na sněhu

Když jste vyrůstali, tak pro Vás byla jízda na sáňkách v zasněžené krajině určitě zábavou. S přibývajícím věkem ovšem mnoho mužů mění sáňky za automobil. A bohužel pro mnohé z nich je to velmi náročný úkol. Náledí hrozí v každé zatáčce a na mostech. Slunce Vás oslňuje přes jiskřivě bílou krajinu. A vy si nejste jisti, zda dokážete svůj vůz zvládnout při každé situaci. Při jízdě v zimě je důležité si uvědomit, že jen ten kdo jede pomalu, stabilně a plynule vyhraje závod. I když závod se na zasněžené silnici určitě nedoporučuje!

53.- Provést Heimlichův chvat

I přesto, že jste už pravděpodobně nesčetněkrát slyšeli o tomto chvatu a viděli jste mnoho ztvárnění, tak pořád spousta lidí neví, jak ho správně provést. A jde opravdu o docela důležitý manévr při silném dušení osob. Je také potřeba vědět, že při provádění Heimlichova chvatu, můžete dotyčné osobě způsobit zranění. Proto by měl být použit, až jako poslední možnost. Až poté co zkusíte jiné techniky, jako jsou třeba poplácání po zádech, nebo podpoření ke kašli. Tak či tak, měli byste být schopni Heimlichův chvat správně provést.

54.- Zeptat se ženy, jestli půjde na rande

Mužnost se velmi často posuzuje podle toho, kolik měl dotyčný muž v posteli žen. To ale není správné měřítko. Jedna z věcí, která odděluje muže od bestie, je schopnost a touha zaměřit všechnu svoji romantickou energii k jedné ženě. To Vás oddělí od dalších jiných savců, kteří prahnou pouze po reprodukci. Naplánovat pro svoji vyvolenou nezapomenutelné rande, je výsadou opravdových mužů. Předvedete tím svůj romantický arzenál a snad svojí milou okouzlíte. Tak nenechávejte tuto možnost na někoho jiného a požádejte ženu, která se Vám líbí, zda s Vámi půjde na rande.

55.- Poznat, kde je sever

Člověk obvykle ví, jaký je jeho směr. Ať už filozofický v životě nebo fyzický na silnici. Ale dokážete najít směr sever i bez digitální pomoci? Samozřejmě kompas je tím nejjednodušším a nejjistějším způsobem. Ale existují i jiné metody, jako třeba pomocí analogových hodinek, stínů, souhvězdí nebo mechů na stromech. Na zmíněné metody musíte mít jisté znalosti, abyste dokázali s přehledem určit, kde se nachází sever. A je určitě dobré se všechny naučit dříve, než je budete opravdu potřebovat.

zdroj:http://www.artofmanliness.com/

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.