100 dovedností, které by měl znát každý muž – část 1.

září

19

2016

100 dovedností, které by měl znát každý muž – část 1.

| 2016-09-19T11:10:09+00:0019. září 2016 | #lifestyle |

100 dovedností, které by měl znát každý muž – část 1.

Přesně toto téma krmilo vášnivé debaty po celá staletí. Které dovednosti by to měly být a proč zrovna ony? U primitivního člověka to bylo celkem jednoduché. Boj, lov, přístřeší a spánek. V dnešním světě však potřebuje muž znát mnohem více věcí a mít o mnoho více dovedností. Moderní muž musí být jak bojovníkem, tak i diplomatem. Níže je první část ze seznamu 100 dovedností moderního muže.

1.- Uvázat kravatu

I přesto, že je v naší kultuře již běžné, že mikinu nosí i milionáři a manažeři firem. Tak i přesto by měl umět uvázat kravatu každý muž. Svatby, pohřby nebo pohovory jsou jen malou částí ze všech událostí, kam je vhodné si vzít oblek. A během svého dospělého života bude těchto příležitostí víc a víc. A pokud nechcete i ve svých 30 letech života prosit mámu, aby Vám ji uvázala, tak se to koukejte naučit.

kravata

2.-  Rozdělat táborák

Vztah mezi mužem a ohněm. Dříve to byla nutnost k přežití, ale dnes už tomu tak není. Ovšem je něco hezčího, než sedět pod hvězdnou oblohou, poslouchat praskající oheň, klackem popichovat uhlíky, které už jsou mimo oheň a meditovat o velkých otázkách života? Tak přesně proto, by to měl umět každý muž.

ohen

3.- Pověsit obraz na zeď

I přesto, že se to zdá být jako jednoduchý úkol, tak pro někoho může být celkem složitý. Je dobré si zjistit minimálně to, jaké zdi jsou ve Vašem bytě, jaké použít hmoždinky a kde všude vede elektrika. A ti lepší se mohou ponořit do tajů estetiky. Je přeci důležité, kde bude viset jaký obraz. To proto, aby jste se u Vás doma cítili dobře jak vy, ta i Vaši blízcí.

obrazy

4.- Vyleštit svoje boty

Už se velmi málo vidí to, že se pánské boty lesknou na kilometry daleko. Přitom je to velmi uklidňující činnost. Každý muž by si měl umět vyleštit boty, aby zanechal na svoje okolí dobrý pocit. Je totiž dokázáno, že Vaše boty jsou první věc, které si na Vás podvědomě všimne Vaše okolí.

lesteni-bot

5.- Jak se vypořádat s hadím uštknutím

V našich končinách žije ve volné přírodě pouze Zmije, která by Vám mohla ublížit svým jedem. S moderní dobou je však více obvyklé to, že si někdo jedovatého hada pořídí domů. Tím už se riziko uštknutí zvyšuje. Právě proto by jste měl jako správný muž vědět, jak bojovat s takovým uštknutím. Seznamů a návodů, jak rozeznat kousnutí je mnoho, stačí hledat. A taky je vysátí jedu z rány ne vždy tou nejlepší volbou. Co když máte například opar na rtu?

had

zdroj:http://www.artofmanliness.com/

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.