10 věcí, které jste určitě o Bangkoku nevěděli

září

24

2016

10 věcí, které jste určitě o Bangkoku nevěděli

| 2016-09-24T11:48:25+00:0024. září 2016 | #cestování |

10 věcí, které jste určitě o Bangkoku nevěděli

Základní informace:

Bangkok je hlavním městem Thajska a zároveň s více než 8 mil obyvateli je nejlidnatějším v zemi. První zmínky o Bangkoku nalezneme v 15. století. Nyní patří mezi světové velmoce v oblasti obchodu a financí. Nabízí rušný pouliční život, mnoho kulturních památek a specifický exotický půvab.

10 Zajímavostí o Bangkoku:

1.- Počet chrámů

V okolí Bangkoku existuje víc než 400 různých chrámů. To znamená, že je asi jenom velmi malá pravděpodobnost, že je stihnete všechny obejít. Ale jsou 3, které si určitě nesmíte nechat ujít: Wat Pra Kaew, Wat Arun a Wat Pho. Jsou to ty nej, které Vás určitě uchvátí.

2.- Největší trh na světě

Přemýšleli jste někdy, kde může být největší trh na světě? Je přímo v Bangkoku. Jmenuje se Chatuchak a se svými přibližně 8000 stánky je určitě tím největším.

3.- Největší čtvrť Chinatown na světě

Je známo, že v Bangkoku mají tu největší čínskou čtvrť na světě. Tento prostor je plný ulic a uliček. Ty jsou zase plné obchodů a restaurací. Navíc všude kolem je mnoho pouličních prodejců potravin, kteří nabízejí exotické a pikantní jídlo. chinatown-v-bangkoku

4.- Nejvyšší světový Sky bar

Thajsko je známé pro svůj vzrušující noční život. Je zde mnoho nočních klubů, pivních barů, restaurací a hospod. Ovšem to nejlepší místo na popijení svého oblíbeného drinku naleznete v jednom z místních Sky barů. A co takhle nejít rovnou do toho nejvyššího. Tím byl vyhlášen Rooftop Bar, který je v 83. patře v hotelu Baiyoke Sky.

5.- Nejžhavější město na světě

Bangkok je pravděpodobně tím nejžhavějším městem na světe. Nejen svým duchem, ale také okolní teplotou. Průměrná teplota v průběhu celého roku je kolem 28 stupňů. Od března do května je průměr ještě vyšší. Přesně 34 stupňů.

6.- Bangkok je rozdělen na mnoho částí

Bangkok je rozdělen asi do 50 různých čtvrtí. To se ovšem nezdálo být jako dostatečný počet. Proto se následně rozdělily do 169 pod-čtvrtí. 2831379609_534f4a9268_b

7.- Je to jedno z nejpopulárnějších měst

Každý rok sem přiletí milióny turistů. To z něj dělá jedno z nejoblíbenějších měst na světě. Krásně to jde vidět na letenkách, které bývají většinou v těch nejoblíbenějších měsících dost přebrané.

8.- Thajský název Bangkoku

Jméno Bangkok je spíše známý pro okolní svět. Pro místní používejte pouze jeho oficiální název Krung Thep Maha Nakhon. Určitě budou spokojenější.

9.- Hotel Oriental

Historie tohoto hotelu sahá až do roku 1876. Bohužel z té doby zbylo už jen velmi málo původních částí. Což mu ovšem nebrání v tom, že několikrát po sobě získal titul nejlepšího hotelu na světě. Cena za noc začíná na 8.000 Kč, cena za prezidentské apartmá je 90.000 Kč za noc. Mezi pravidelné návštěvníky hotelu patří mimo jiné i Tom Cruise.

10.- Nejdelší ulice na světě

Její jméno je  Sukhumit Road. Patří mezi nejmodernější části v Bangkoku. Táhne se podél východního pobřeží Thajska a její celková délka je 400 km.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.