10 Nejošklivějších aut na světě

listopad

16

2016

10 Nejošklivějších aut na světě

| 2016-11-16T02:36:32+00:0016. listopad 2016 | #technika |

10 Nejošklivějších aut na světě

Nejsou hezké, nejsou rychlé, nejsou ani vtipné. Jsou jenom ošklivé. Zde je výběr 10 nejošklivějších aut, které popírají jakoukoliv jiskru krásy v dnešním konvenčním světě.

1.- Bond Bug

bond_bug Bond Bug je malý dvoumístný „automobil“, který jezdí po třech kolech. První chybou už asi bylo to, že byl vyráběn pouze v oranžové barvě. Což celý model dělalo ještě ošklivější. Ani jeho jízdní vlastnosti nebyly dobré. Jak už tomu bývá u tříkolých vozů. Při prudké změně směru měl velkou tendenci se překlopit do strany. Mnoho lidí se tomu snažilo zabránit tím, že dávali do kufru pytel s pískem. Ale moc užitku to nepřineslo. Spíše to mělo za následek jízdu po zadních kolech při akceleraci. A to ta akcelerace nebyla nijak velká. Vůz vyráběla prvně společnost Bond Cars a poté společnost Reliant a dohromady bylo vyrobeno 2270 kusů. Nicméně se kvůli svým špatným jízdním vlastnostem a vysoké ceně nikdy nedostal mezi oblíbené automobily té doby.

2.- AMC Gremlin

AMC Gremlin je americké sub-kompaktní vozidlo. Představeno bylo v roce 1970. A vyrábělo se dalších osm let, do roku 1978. Tento automobil byl navržen s jedno i dvou-dveřovou karosérií. Vůz byl v 70. letech jmenován především jako ekonomický. Což se postupně měnilo podle výroby. Do modelu byl totiž montován i motor V8 6,6L, který nepatřil zrovna k ekonomickým. Tento vůz vlastnili ve svém mládí i dva američtí prezidenti. Bill Clinton měl zelený model vozu AMC Gremlin a George W. Bush vlastnil tmavě modrý.

3.- Tatra 603

tatra_603 Tento osobní vůz vyráběla automobilka Tatra. Mezi lety 1956 – 1975 bylo vyrobeno přibližně 20.400 kusů tohoto automobilu. Jednalo se o nástupce předchozího modelu Tatra 77. Vůz byl celkem v hojné míře, exportován i do ostatních zemí. Například v Kanadě by ještě i v této době mělo být deset až patnáct kusů Tatry 603.

4.- Nissan S Cargo

Nissan S Cargo je poměrně malý retro komerční van. Vyráběl se v letech 1989 – 1992. Inspiraci exteriéru si vzal především od vozu Citroën 2CV. A vlastně dodržel podle něj i prvky interiéru. Nissan měl 4 válcový motor o objemu 1,5L a 3-stupňovou automatickou převodovku.

5.- Fiat Multipla

fiat_multipla Občas i dnes je vidět na silnicích vůz italského výrobce automobilů Fiat. Fiat Multipla je vůz, který byl vyráběn v letech 1998 – 2010. Podle slov výrobce byl určen pro početnější rodiny. (Což napovídá už i název, Multipla = vícenásobný.) V roce 1999 byl Fiat Multipla vystaven v Museum of Modern Art v New Yorku na výstavě "Different Roads - Automobilex for Next Century" jako ukázka výjimečného designu. Dále v roce 1999 zvítězil v soutěži časopisu Top Car Magazine, jako nejlepší rodinný automobil roku.

6.- Volkswagen Thing

Volkswagen Thing se prodával po celém světě pod různými názvy. V Mexiku jako Volkswagen Safari. V UK jako Volkswagen Trekker. V Itálii jako Volkswagen Pescaccia. A tak dále. Měl pohon dvou kol. A karosérie byla navrhnuta ve stylu čtyřdveřového kabrioletu, určeného pro off-road jízdy. Volkswagen vyráběl tento svůj model od roku 1968 do roku 1983. Za tu dobu se podívalo na svět asi 90.880 kusů.

7.- Sinclair C5

sinclair_c5 Tato tříkolka měla znamenat převrat v osobní přepravě. Jela rychlostí pouze 24 km/h, aby k řízení nebyl vyžadován řidičský průkaz. Při dojezdu asi 32 kilometrů za pár korun, strčila v nákladech do kapsy každé druhé auto. Výkon motoru byl 250 W a baterie se do plné kapacity nabily po 8 hodinách. Nicméně toto tříkolové vozítko nikdy nebylo komerčně úspěšné. Ale i přesto se prodalo kolem 20.000 kusů.

8.- Yaris verso

yaris_verso Toyota Yaris Verso je mini MPV vůz, který produkovala společnost Toyota Motor Corporation. V Japonsku byl znám po názvem Fun Cargo. Mnoho klientů ve Velké Británii, kteří vlastnili tento vůz, si chválilo především prostor a jízdní vlastnosti. Bohužel i přesto byl nahlíženo na vůz skrze prsty a to především kvůli jeho vzhledu. Tento automobil si získal přezdívku „zmrzlinářský vůz“.

9.- Ford Pinto

ford_pinto Automobil Ford Pinto se dostal do negativních diskuzí především kvůli své palivové nádrži. Tu konstruktéři umístili za zadní nápravu, místo toho, aby byla nad ní. Kvůli tomu bylo vozidlo vcelku dost náchylné na nárazy zezadu. Také byla uchycena ke konstrukci jinak, než tomu bylo zvykem. Bohužel o dost hůř. Díky tomu se nádrž při nehodě velmi často utrhla. Ford Pinto je sub-kompaktní vůz, který se vyráběl v letech 1971 – 1980.

10.- Corbin Sparrow

corbin-sparrow Tříkolové vozítko, které je určeno pro jednoho cestujícího. Pohon zajišťuje elektromotor o výkonu 20 KW. Dokáže uhánět rychlostí až 112 km/h a dojezd je maximálně do 64 kilometrů. Vůz bylo možné vidět ve filmu Austin Powers - Goldmember.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.