10 Nejdražších burgerů na světě

září

14

2016

10 Nejdražších burgerů na světě

| 2016-09-14T06:05:58+00:0014. září 2016 | |

10 Nejdražších burgerů na světě

Lidé od nepaměti milují burgery. Ať už se jedná o burgery z fastfoodů typu MCDonald, Burger King a jemu podobných řetězců, nebo obyčejných pouličních stánků. Nejspíš budete překvapeni, za kolik je tato pochoutka k dostání v těch nejdražších možných variantách...

10. The Rossini - 60$

(k dnešnímu kurzu 1 443Kč)

Tento burger je k dostání v Burger baru na pobočkách v Las Vegas, San Francisku a Saint Louise. The Rossini je pojmenován po skladateli Giaochino Rossini i když nikdo neví proč. Burger je tvořen hovězím masem Kobe, restovanými foie gras, černými lanýži, omáčkou Madeira a cibulovými kroužky (v San Francisku kvůli zákazu bez foie gras). Některým kritikům burger chutnal a ocenili jeho složení, ale jeden byl zásadně proti. Prohlásil, že burger má nevýraznou chuť a že je málo slaný.

rossini

9. $100 BRGR - 100$

(k dnešnímu kurzu 2 406Kč)

Nejdražší burger Montrealu je k dostání v M: BRGR. Složení tohoto burgeru je: Dva hovězí karbanátky z masa Kobe, slanina, foie gras a med s lanýži aioli. Nesmíme zapomenout rovněž na grilovanou hrušku, fíkový džem a olivu. Majitel restaurace Jeff dichter popsal burger jedním slovem... Foodgasm.

100-brgr

8. Million Rupiah Burger - 108$

(k dnešnímu kurzu 2 598Kč)

Tento burger nabízí Hotel Four Seasons na Jakartě v Indonésii. Jeho cena je jeden milion rupiíí, což je v přepočtu podle kurzu někde kolem 108$ a 110$. Burger obsahuje hovězí maso Kobe, žampiony Portobello, Korejské hrušky a přílohu tvoří smažené hranolky. Tento burger kvůli své ceně není zrovna místním trhákem. Jeho cena je totiž 2x větší, než minimální měsíční mzda. Majitelé hotelu však doufají, že se časem prodejnost jejich pokrmu zvýší.

million-rupiah-burger

7. The DB Royale double Truffle Burger - 120$

(k dnešnímu kurzu 2 887Kč)

Burger je k dostání v DB Bistro v New Yorku a v pivnici Daniela Brasserie v LAs Vegas. Tento burger byl vytvořen v roce 2007 Danielem Bouludem a skládá se z na červeném víně dušených krátkých žebírek, foie gras, černých lanýžů, směsi kořenové zeleniny a konzervovaných černých lanýžů mezi opékaným parmazánem a makovými semínky. Na vršku burgeru se nachází další porce čerstvých černých lanýžů. Burger je dodáván s libovolným kořením dle vlastní chuti a čerstvým křenem.

the-db-royale-double-truffle-burger

6. The Tri-Beef Burger - 125$

(k dnešnímu kurzu 3 008Kč)

Chtěli jste někdy ochutnat burger se třemi druhy hovězí? V tom případě si zajeďte do Steakhousu The Old Homestead v Boca Raton na Floridě. A jaká hovězí masa výsledná směs obsahuje? Prvním je Argentinské hovězí, druhé je hovězí maso Kobe a v neposlední řadě Americké hovězí (US Prime Beef). Tyto tři druhy hovězího jsou stlačeny dohromady s lanýži a kečupem Chipotle. Je dobré zmínit, že každých 10$ z prodaného burgeru jde na nadaci plníme sny.

the-tri-beef-burger

5. The Burger - 150$

(k dnešnímu kurzu 3 609Kč)

Tento burger pochází od známého fastfoodového řetězce Burger King. Na pulty obchodů dorazil v roce 2008 pod jednoduchým jménem The Burger. Je složen z grilovaného hovězího Kobe, bílých lanýžů v íránském šafránu, mezi dvěma lanýžovým pečivem. The Burger je však k dostání pouze na jedné pobočce a sice v západním Londýně.

the-burger

4. The X Burger - 160$

(k dnešnímu kurzu 3 850Kč)

Burger je podáván ve W Hotelu šéfkuchařem Ciaranem Hickeym. Burger je složen z mletého Australského hovězího Wagyu (obdoba hovězího Kobe), foie gras, a černých lanýžů mezi pečivem. Na vršku jsou rajčata, grilovaná červená cibulka chřest a směsí hub. Burger se podává s hranolky a několika omáčkami.

the-x-burger

3. Le Burger Extravagant - 295$

(k dnešnímu kurzu 7 099Kč)

Tento burger je k dostání pouze v restauraci Serendepity 3 v New Yorku, ale nečekejte, že si jej obvykle objednáte z menu. na burger se totiž čeká 48 hodin. Burger je složen z hovězího masa Kobe, bílého lanýžového másla, černých lanýžů smaženého vejce a sýru cheddar, který rázl 18 měsíců v jeskyni. To vše mezi dvěma Campagna pečivem s kaviárem. Burger je podáván s párátkem s diamantovo pozlacenou úchytkou.

le-burger-extravagant

2. $777 Burger - 777$

(k dnešnímu kurzu 18 698Kč)

Tento burger je k dostání pouze v Le Burger Brasserie v Las Vegas. Složen je z hovězího masa Kobe, čerstvého humra, karamelizované cibulky, sýru Brie, křupavé šunky prosciutto a 100 let starého balzamového octu. Burger je podáván s lahvý červeného šampaňské Dom Peringnon.

777-burder

1. The Fleurburger 5000 - 5000$

(k dnešnímu kurzu 120 322Kč)

Tento burger byl vytvořen šéfkuchařem Hubertem Kellerem a je k dostání pouze v restauraci Fleur v Las Vegas. Burger je složen z hovězího masa Kobe, foie gras, černých lanýžů a za lanýžového pečiva. Burger je servírován s lahví Chateau Petrus ročník 1995. Jako příloha jsou tradiční hranolky.

the-fleurburger-5000

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.