10 faktů o seriálu Prsteny moci

září

18

2022

10 faktů o seriálu Prsteny moci

| 2022-09-18T14:06:06+00:0018. září 2022 | #Seriál#TV#LOTR |

1) Seriál mohl natočit Netflix

Streamovací gigant Netflix show skutečně chtěl a čelil Amazonu v obchodní válce, ve které nakonec zvítězila společnost Amazon Studios, když získala práva za 250 milionů dolarů.

2) Vlastníci práv nejprve oslovili HBO

HBO byla oslovena Tolkienovou pozůstalostí, aby se seriálu ujala jako první. Dávalo to smysl především díky spojení HBO se společností New Line Cinema, vlastníkem práv na původní trilogii. Mohli by tak potenciálně použít materiál z filmů. K tomu ovšem nedošlo.

3) Do jednání se zapojil Jeff Bezos osobně

Zakladatel Amazonu osobně pracoval na dohodě mezi Warner Bros, Tolkienovou pozůstalostí a Amazonem, což je velmi vzácný úkaz. Celé roky prý tlačil na svou zábavní divizi, aby přišla s fantasy seriálem, který by konkuroval Hře o trůny od HBO, a tohle pro něj bylo to pravé.

4) Společnost Amazon koupila práva už v roce 2017

Ano je to tak, tento vysoce očekávaný projekt se připravoval celých 5 let. A pracuje se i na videohře, audioknihách a sběratelských edicích.

5) Datum premiéry bylo zvoleno na počest J. R. R. Tolkiena

První díl měl premiéru 2. září 2022, na tento den připadá 49. výročí úmrtí kultovního spisovatele.

 

6) Je to nejdražší televizní pořad v historii

Předpokládá se, že na jeho výrobu bude vynaložena celkem 1 miliarda dolarů - ano, miliarda.

7) Název má svůj význam

Showrunneři J. D. Payne a Patrick McKay v tiskové zprávě uvedli, že Pán prstenů: Prsteny moci spojují všechny hlavní příběhy Druhého věku Středozemě. Poukazují na to, že diváci viděli na plátně příběh zatím jen Jednoho prstenu - tedy dosud.

8) Byla přijata přísná bezpečnostní opatření, aby se zabránilo jakémukoli úniku informací nebo spoilerům

"Musíte projít bezpečnostní prověrkou a všechna okna mají zalepená," řekla šéfka Amazon Studios Jennifer Salkeová magazínu The Hollywood Reporter o místnosti scénáristů, kam má jen málokdo přístup. "A venku sedí ochranka, a abyste se tam dostali, musíte si naskenovat otisk prstu, to všechno protože uvnitř je storyboard s plány na celou sezónu dopředu." Seriál má totiž jasně daný konec - 5 sérií a dost. Příběhová linka bude uzavřena.

9) Tolkienova pozůstalost měla jednu podmínku

Ačkoli pozůstalost J. R. R. Tolkiena poskytla Amazonu velkou tvůrčí svobodu pro nové postavy a zápletky, nesměla popřít ani změnit nic z doby, ve které se původní příběh odehrává. Není možné měnit hranice, které Tolkien vytvořil.

Ale nějaké výjimky předchozí pravidlo má. V původním Pánu prstenů trval Druhý věk tisíce let. To by bylo obtížné přenést do seriálu, protože by to znamenalo, že by všichni lidé vymřeli - a v průběhu seriálu by zůstaly jen stejné elfské postavy. Produkce spolupracovala s Tolkienovou pozůstalostí na zkrácení časové osy, aby diváci mohli zůstat emocionálně zaháčkovaní do různých postav.

10) Hobítci nebudou

Jednou z velmi specifických věcí, které Tolkienovy texty říkají, je, že hobiti neudělali nic historického nebo pozoruhodného před Třetím věkem, takže se v seriálu neobjeví. Tvůrci ale přišli se zajímavým řešením. V seriálu se objeví hobití předkové, kterým se říká Chluponozi.

 
Images by Amazon Studios, Amazon.com, Inc.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.