10 důvodů, proč nikdy nezbohatnete

květen

16

2017

10 důvodů, proč nikdy nezbohatnete

| 2017-05-16T21:16:40+00:0016. květen 2017 | #lifestyle#tipy |

10 důvodů, proč nikdy nezbohatnete

Existuje několik věcí, zvyků, které Vám brání ve zbohatnutí, aniž byste si to uvědomovali. My Vám některé z nich prozradíme a už je na Vás, zda s nimi začnete něco dělat.

1.- Pracujete tvrdě, ale nešikovně

Vaše tvrdě vypracované peníze nejsou zárukou bohatství. Musíte se k tomu naučit také finanční šikovnosti. Jedná se o investování. Investování například do akcií nebo fondů, aby Vám peníze vydělávaly další peníze. Stačí se z mnohé literatury na trhu či od odborníků naučit, jak na to. A dělat to bez rizika, námahy či ztráty času.

2.- Víc se zaměřujete na šetření než vydělávání

Bohatí lidé se koncentrují na vydělávání, chudí na šetření. Ono šetření samo o sobě není nijak špatné, naopak. Ale pokud se na své cestě za bohatstvím zahledíte pouze do šetření, nedojte daleko. Na této trati je třeba riskovat, vzdát se strachu a zacílit na další vydělávání korun. Ideální je vytvořit si hned několik zdrojů příjmů.

3.- Kupujete věci, které si nemůžete dovolit

Jestli si žijete nad své možnosti, pak vězte, že bohatí nikdy nebudete. To, že dostanete přidáno, neznamená, že ihned musíte zvýšit svůj životní standard. Úspěšní bohatí nejprve čekají, až jsou jejich příjmy stabilní a až poté si začnou užívat radostí za vydělané peníze.

4.- Spokojíte se s ucházejícím příjmem

Obyčejní, průměrní lidé jsou placení za odpracované hodiny od svého zaměstnavatele, bohatí podle výsledků, které podávají u svých klientů. Uvědomili si, že bohatství je spojené s podnikáním, kdy nemusíte být soustředěni na hodiny, ale na hodnotu, kterou přináší. Průměrnost jedinců souvisí se zaměstnáním s průměrným platem.

5.- Neinvestujete

Čím dřív, tím líp. A to platí i zde. Milionáři investují každý rok až 20% svých příjmů. Nemusíte hned běžet na Wall Street, začněte něčím jednodušším. Pro začátek fondy a po čase se můžete pustit i do větších investic, které mohou přinést své ovoce.

6.- Pomáháte plnit sny druhých a na své zapomínáte

Jestli chcete být úspěšní, musíte jít za svými sny. Pokud následujete sny ostatních, je mnohem menší pravděpodobnost, že se dokážete zaměřit na ty své. Nezaručí Vám to, že budete práci šťastní ani finančně spokojení.

7.- Bojíte se vystoupit ze své bezpečné zóny

Bez tohoto výstupu však úspěšní nikdy nebudete. Střední vrstva lidí je typická pro své fyzické, psychické a emocionální pohodlí. Ti úspěšní vědí, že stát se bohatým něco stojí, musíte tomu něco obětovat a vědí, že pohodlnost nejde ruku v ruce s úspěchem. Zkuste najít své pohodlí také v nejistotě a přestupném risku.

8.- Nemáte cíle pro utrácení

Ve výstavbě svého bohatství budete o mnoho úspěšnější, když si stanovíte jasné cíle, kterých chcete dosáhnout. Ať už je to koupě vily, cestování každý měsíc do jiné exotické destinace nebo luxusní důchodový věk. Díky danému cíli dokážete udržet soustředění a věnujete mu mnohem víc úsilí. Základním kamenem je vědět, co chcete.

9.- Nejdřív zaplatíte povinné, poté šetříte

Spousta lidí nejprve zaplatí všechny povinné účty, jako jsou nájem, bankovní poplatky, účty za telefon a jiné. Naučte se raději si každý měsíc ušetřit částku, kterou budete automatickým platebním příkazem přesouvat na spoření. Úspory pak pro Vás budou železnou zásobou.

10.- Nevěříte, že můžete být bohatí

Průměrní lidé věří, že bohatství je privilegium. Něco, co je dopřáváno pouze šťastlivcům. Pravdou je, že je důležité v co věříte. Tím podvědomě získáváte směr. V dnešní době má každý právo stát se bohatým každý. zdroj foto: https://www.forbes.com

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.