Test autobaterií ukázal 4 hlavní příčiny problémů

prosinec

8

2016

Test autobaterií ukázal 4 hlavní příčiny problémů

| 2016-12-08T14:01:11+00:00 8. prosinec 2016 | #technika |

Test autobaterií ukázal 4 hlavní příčiny problémů

Společnost Johnson Controls s vybranými partnery testovala 67.000 vozů po celé Evropě. Za cíl si dala autobaterie. A jaké jsou 4 hlavní příčiny problémů? Výsledek testu ukázal, že každý čtvrtý automobil má slabou baterii. Ta má potom vysoký potenciál k celkové poruše vozu. A jak všichni ví, chladné počasí prověří autobaterii a její celkový stav. Inženýři ze společnosti Johnson Controls sepsali 4 hlavní příčiny, kvůli kterým se můžete dostat do problémů se svojí autobaterií. >>Hledáte vhodnou autobaterii do Vašeho vozu? Použijte konfigurátor autobaterií.<<

1.- Extrémní teploty

Vysoké teploty se nepříznivě podepisují na autobateriích. Zejména na jejich ztrátách energie. Tento problém obvykle nezjistíte do té doby, dokud už není pozdě. Jak tomu zabránit? Vyhýbejte se parkování na přímém slunci a pravidelně nechejte testovat svoji autobaterii v autoservise. Tím předejdete problémům při startování. Autobaterie v dnešních vozidlech nejdou jen tak snadno vyměnit. Musíte mít speciální nástroje a také odborné znalosti. Autobaterie je totiž stále propojena s elektrickými komponenty v autě, i když je klíček vypnutý. Při přerušení elektrického vedení se tak velmi často musí znovu přeprogramovat třeba autorádio nebo elektrická okna.

2.- Nepravidelné užívání

Stále mnoho řidičů žije v domnění, že když není vozidlo nastartováno, tak se z autobaterie nevyužívá žádná elektrická energie. To je však mylná informace. Systémy jako jsou třeba alarm, zámky, GPS lokace a další, stále spotřebovávají energii z autobaterie. Tím se autobaterie sice pomalu, ale zato stále vybijí. Takže pokud necháte svoje vozidlo stát několik týdnů nebo měsíců, tak budete mít pravděpodobně problémy, při dalším nastartování. Předcházet tomu lze tak, že alespoň jednou týdně na 10 minut projedete svoje auto.

3.- Krátké cesty

Pokud patříte mezi řidiče, kteří jezdí dlouhodobě pouze krátké vzdálenosti, tak se snižující teplotu mohou nastat problémy. V zimě dělá mnoho řidičů stejnou chybu. Sednu do auta a ihned, jakmile vyjedou, tak pouští vyhřívání sedadel, vyhřívaní zadního skla, ventilátor, autorádio, atd. Popojedou pár metrů a je po všem. Auto zase nechají stát na několik dní. Tím rychle vybíjí svojí autobaterii, která nemá čas se zase zpět dostatečně nabít. Ideální je, když jednou za měsíc projedete svoje auto na delší vzdálenost, aby se stihla autobaterii poctivě nabít z alternátoru.

4.- Stáří vozidla

Čím je starší vozidlo, tak tím vzniká víc příčin, které omezují správné fungování autobaterie a její dobíjení. Řádnému nabití akumulátoru brání například koroze a sulfatace. Proto nechte pravidelně testovat svoji autobaterii a její dobíjení. Jen tak předejdete následným problémům, která Vás mohou potkat v zimním období.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2023 Write.cz, s.r.o.