Jak připravit auto na podzim?

září

14

2016

Jak připravit auto na podzim?

| 2016-09-14T08:22:10+00:0014. září 2016 | |

Jak připravit auto na podzim?

S příchodem prvních podzimních mrazíků to začne. Vaše auto o sobě začne dávat vědět jinak, než tomu bylo přes léto. Ozvou se šrámy a neduhy, které se přes léto ignorovaly. Jak správně a bezpečně připravit svoje auto na příchod podzimu? Zde je pár rad.

1.- Čistící výbava

Jako první je na tomto seznamu smetáček a škrabka na led. To jsou dvě celkem důležité věci, které Vám pomohou v dobrém výhledu z auta. A pokud možno si do auta přikupte rozmrazovač zámků.

2.- Gumové těsnění

S prvními mrazíky mohou přijít i první nepříjemnosti. Zkontrolujte proto gumové těsnění kolem dveří a oken. Popřípadě je natřete silikonovým olejem, aby nepřimrzly.

3.- Osvětlení

S tím, jak se více přibližuje zima, tak se i prodlužuje poměr tmy přes den. To znamená, že budete jezdit více v šeru, než přes léto. Proto je dobré investovat do nových žárovek. Díky tomu nic nepřehlédnete i v horších světelných podmínkách.

4.- Autobaterie

S chladnějším obdobím přichází i větší zátěž pro akumulátor. Více se pouští ventilátor, vyhřívané sedačky apod. Pokud nechcete přijít k autu, které nejde nastartovat, tak si před podzimem nechte zkontrolovat autobaterii.

5.- Stěrače

V sychravém počasí se stěrače skoro nezastaví. Déšť, mrholení, padající listí, bláto, nečistoty,… To je jenom základ toho, co Vás může na podzim potkat. Proto je důležité, aby stěrače správně stíraly a ne jenom rozmazávaly.

6.- Zimní pneumatiky

Tenhle bod je asi nejdůležitější ze všech. Je totiž jedním z hlavních prvků bezpečnosti na voze. Zimní pneumatiky mají měkčí směs a díky tomu mají mnohem vyšší přilnavost, když okolní teploty klesnou dlouhodobě pod 7 stupňů.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2023 Write.cz, s.r.o.