Jsi kulturista? Tak tohle musíš vědět.

září

29

2017

Jsi kulturista? Tak tohle musíš vědět.

| 2017-09-29T18:45:30+00:0029. září 2017 | #lifestyle |

Jsi kulturista? Tak tohle musíš vědět.

Hodně sportovců si myslí, že běh a kulturistika se vylučují. Že kulturista vyběhá to, co horko těžko naposiloval v tělocvičně. Ale není to pravda. Stačí, když si přizpůsobíte trénink přímo na (kulturistické a tím pádem těžší) tělo.
  • Svaly se neztrácí

Když začneš běhat na vytrvalost, je možné, že nějaké to kilo ztratíš. Ale to my nechceme. Proto nesmíš zanedbávat kulturistickou stravu, jako je hodně bílkovin, hodně uhlohydrátů a malý obsah tuku. Běh ti dodá větší zapálení, energii a zbaví tě stresu. Po dřině v posilovně je to příjemná vzpruha a k tomu jsi na čerstvém vzduchu.
  • Běh ti dodá vytrvalost

Kulturisté jsou sice hodně silní, ale většinou nemají vytrvalost. To má neblahý dopad na překonávání hranic. Dlouhý běh nebo jízda na kole zefektivní práci tvého srdce a kapacita plic se zvýší. Za nedlouho se to projeví i v posilovně.
  • Běh je zdravý

Jestli neposiluješ jen proto, abys dobře vypadal, ale pro celkové zdraví, je běh tou nejlepší doplňkovou aktivitou. Běh prokazatelně prospívá srdci, krevnímu tlaku, plícím a dobře působí i na práci střev.
  • Není běh jako běh

Vytrvalostní běžec nemá více než 60 kilogramů, kulturista váží skoro 2x tolik. Proto je důležité běhat správně. Abys nadměrně nenamáhal kolena, lýtka a šlachy, nebudeš dopadat na paty, ale budeš dopadat na přední část chodidla. A také je dobré běhat na měkkém povrchu, zmírní se tak dopady. To jsou nohy, ale co vrchní část těla. Vyhni se nadměrnému pohybu ramen. Snaž se, aby se horní část těla točila opačným směrem, než spodní část. Tím si zajistíš vzpřímené držení těla.
  • Neutíkej před během

Je velká škoda, že mnoho „železných bratrů“ neprožívají výhody běhání. Staň se všestranným sportovcem, který bude jak vytrvalý, tak bude zvedat těžká závaží v posilovně. Budeš zdravější a zbaven stresu. To za to stojí.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2023 Write.cz, s.r.o.