Continental Conti Winter Contact TS860

červenec

11

2016

Continental Conti Winter Contact TS860

| 2016-07-11T09:27:46+00:0011. červenec 2016 | |

Pneumatika TS 850 získala 47 prvenství v nejrůznějších testech a soutěžích. Tím se stala nejúspěšněji hodnocenou zimní pneumatikou na trhu. V letošním roce se má však na trh dostat její nástupce s označením TS 860. Dokáže dostát svému jménu a nezničit reputaci, kterou vytvořila předchozí generace? Pojďme se podívat, jakých novinek se dočkáme.

V číslech

Podle interních testů jsou na tom pneumatiky co se týče kilometrového výkonu a valivého odporu v podstatě stejně. Kde se však objevilo zlepšení je brzdná dráha. Na mokré vozovce je kratší až o 5% a na zledovatělé vozovce až o 4%. Ve chvílích, kdy rozhodují centimetry o případné katastrofě, je to nezanedbatelný rozdíl.

Lepší vlastnosti

Díky speciální moderní směsi Cool Chilli Compound s vysokým obsahem siliky má pneumatika na vozovce ještě lepší vlastnosti, než její předchůdce. Tato směs zajišťuje stabilní chování i při teplotě hluboko pod nulou. Díky tomu je zachována přilnavost k mokré, či zasněžené vozovce a zajišťuje tak lepší ovladatelnost vozu.

Nový dezén a lepší odvod vody

Poměrně výraznou novinkou je nový typ dezénu a sice do tvaru V. Ten je pokryt větším množstvím 3D lamel a umožňuje tak optimální záběr i na sněhu. Díky nové technologii Liquid Layer Drainage dokáže pneumatika lépe odvádět vodu z pod pneumatiky. To zvyšuje tření mezi pneumatikou a vozovkou. Díky tomu je možné lépe ovládat vůz při brzdění, popřípadě zkrátit jeho brzdnou dráhu. Tento rok půjde do prodeje 21 velikostí v rozpětí ráfku od 14 do 17 palců, během roku 2017 nicméně Continental uvede do prodeje dalších 20 velikostí.

https://www.youtube.com/watch?v=NJZf70athr0

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2023 Write.cz, s.r.o.