Chcete sportovnější Karoq? Máte ho mít, ale musíte si na něj počkat

Pohráváte si s myšlenkou na pořízení povedeného SUV Škoda Karoq, ale odrazuje vás „nízký“ výkon aktuálně nejvýkonnějšího benzinového agregátu? Pokud vám nestačí přeplňovaná patnáctistovka, počkejte si na závěr roku 2018. Právě tehdy se do nabídky dostane i dvoulitrový čtyřválec. Karoq se dočká verze SportLine!

Sportovně laděné verze škodovek jsou populární především v zahraničí. Jmenovitě v Austrálii se po Octaviích RS doslova zaprášilo, zatímco vozy se slabšími motory zůstaly na ocet. Není proto divu, že se vedení automobilky rozhodlo, pro Škoda Karoq ve vrcholné verzi SportLine. Od standardních modelů se mírně odliší čelní maskou a samozřejmě dostane výkonnější pohonnou jednotku.

Dvoulitrové TSI sice není horkou novinkou, ale v modelech Kodiaq a Superb se velmi osvědčilo. KAROQ tak bude mít pod kapotou 140 kW, tedy 190 plnokrevníků a „krouťák“ 320 Nm.

Karoq ve verzi SportLine bude k mání pouze s pohonem 4×4 a sedmistupňovým dvouspojkovým automatem DSG.

Další, ovšem oficiálně nepotvrzenou, novinkou je verze Scout. Dostane-li se do nabídky tento model, poznáte jej podle typického oplastování.

Co se týče vytoužené verze RS, tak ta je zatím ve hvězdách. Bude-li se vyrábět, pak zřejmě jen jako plug-in hybrid, což odpůrce vozů s elektromotory příliš nepotěší. Ale kdo ví, třeba se Škoda pochlapí a ostrý Karoq předčí očekávání.

Nechce se vám čekat?

V případě, že se spokojíte se standardní motorizací, nemusíte čekat na nic. Domluvte si testovací jízdu u některého z autorizovaných dealerů a vyzkoušejte si Karoq na vlastní kůži. V motoristických testech sklidil chválu a je téměř jisté, že se do něj zamilujete na první pohled. Není sice tak obrovský jako starší sourozenec Kodiaq, ale má toho hodně co nabídnout.