7 věcí na téma Samsung Galaxy S8 a Bixby

duben

4

2017

7 věcí na téma Samsung Galaxy S8 a Bixby

| 2017-04-04T13:59:21+00:00 4. duben 2017 | #technika |

7 věcí na téma Samsung Galaxy S8 a Bixby

Samsung Galaxy S8 je velmi důležitý model. Protože jak jistě víte, předchozí modely měly pár problémů. Je vůbec na co se těšit?

1.- Samsung odhodil rámeček a vypadá to skvěle

Poměr stran displeje, který má nový Samsung, se rovná 18,5 : 9. Což se na první pohled zdá být trochu bizardní, ale není to o moc jiné, než klasický rozměr 16 : 9. Šířka displeje jakoby vychází mimo rámeček. A ten také skoro zmizel. K dispozici je pouze malý černý pruh ve spodní a horní části telefonu. V té horní je ještě navíc ukrytý 8 megapixelový fotoaparát. Samsung se hrdě chlubil tím, že 83 procent přední strany telefonu, zabírá displej.

2.- Vpředu nejsou ani klasická tlačítka home button

Mimo osekávání rámečku, Samsung také vyhodil tlačítka home button, které byly na přední straně. Ty jsou nyní založeny výhradně na displeji a softwaru. Už žádná mechanická část.

3.- Nudné barvy telefonu

Samsung se ani teď nepustí do neznámých vod křiklavých odstínů. Stále budou k dispozici pouze klasické barvy, jako jsou šedá, černá, a podobně.

4.- Proč zůstal snímač otisků prstů?

Samsung zabil rámeček telefonu a i domovská tlačítka. Ale proč si tak drží snímač otisků prstů? Klidně ho mohl zrušit, protože nový Samsung S8 dokáže skenovat oční duhovku i obličej.

Nicméně snímač otisků prstů byl přesunut na zadní stranu telefonu, hned vedle 12 Mpx fotoaparátu. Což znamená, že budete pravděpodobně dost často místo na snímač, sahat právě na čočku fotoaparátu. A komu se bude chtít pořád čistit?

5.- Bude Bixby fungovat?

Samsung jde konečně soutěžit se Siri od Applu a Asistentem od Googlu. Aplikace Samsung Bixby může být aktivována hlasem nebo dotykem. Zatím sice není vůbec jisté, jak moc je Bixby chytré řešení ve srovnání se Siri nebo Asistentem, ale na papírových hodnoceních vypadá skvěle. Bixby dokáže vyhledávat dotazy uživatele i podle fotografií. Což Siri ani Asistent neumí.

6.- Samsung s novým telefonem aktualizuje i hardware na virtuální realitu

Samsung se stále stará o to, aby byl dobrým a kvalitním zdrojem věcí, které jsou určeny pro virtuální realitu. S novým Samsungem S8 přijde i zdokonalení brýlí Gear VR. A o vylepšení nepřijde ani nový 360 fotoaparát.

7.- Samsung chytrá domácnost, začíná vypadat opravdu chytře

Začíná to vypadat, že Samsung má nyní jeden z nejlépe propracovaných systémů, které se podílejí na řízení chytré domácnosti. Samsung Connect Home a Samsung Connect Home Pro jsou oba síťové směrovače, které jsou nabité inteligencí. Pomocí aplikace v Samsungu S8 nebo Bixby můžete řídit skoro vše. Termostaty, okenice, inteligentní světla, a mnoho dalšího vybavení, které určitě přijde časem.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2023 Write.cz, s.r.o.